Marit Bjoergen zaczęła sezon od zwycięstwa. Kowalczyk odpadła w półfinale

Zakończyły się pierwsze zawody w tym sezonie w ramach Pucharu Świata biegów narciarskich kobiet. W sprincie w stylu klasycznym w Kuusamo triumfowała Marit Bjoergen.

Norweżka była zdecydowanie najlepsza w finale sprintu w fińskim Kuusamo. Marit Bjoergen miała pod kontrolą bieg finałowy, który ukończyła z bardzo dobrym czasem 2:58,33. Oprócz niej, w finale wystartowały jeszcze dwie jej rodaczki - Maiken Caspersen Falla oraz triumfatorka kwalifikacji Ingvild Flugstad Oestberg. Nastroje Norweżkom popsuła jednak Katja Visnar, która rozdzieliła Skandynawki. Słowenka zajęła drugie miejsce ze stratą 0,45 sek. do Bjoergen. [ad=rectangle] Niestety w finale nie znalazła się Justyna Kowalczyk. Polka w półfinale na prowadzeniu zanotowała upadek i jej trzeci czas okazał się niewystarczający, by mogła pobiec w finale. Nasza reprezentantka pokazała jednak, że jest w wysokiej formie, co napawa optymizmem przed biegiem na 10 km stylem klasycznym, który odbędzie się w fińskim Kuusamo w niedzielę.

W finale nie wystąpiła także królowa sprintów Kikkan Randall. Amerykanka odpadła już w ćwierćfinale. Taki sam los spotkał Therese Johaug.

Pozostałe Polki odpadły w kwalifikacjach. Ewelina Marcisz zajęła w nich 39. miejsce, Sylwia Jaśkowiec 51., natomiast Kornelia Kubińska 61.