Prawdziwa bitwa na korcie Kamila Majchrzaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Enea Poznań Open/Karolina Kiraga-Rychter / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału Challengera na kortach twardych w Alicante. Wyeliminowanie Jiriego Vesely'ego zajęło Polakowi blisko trzy godziny. Dwa z trzech setów zakończyły się tie-breakiem.

Kamil Majchrzak przystąpił do Challengera w Alicante rozstawiony z numerem szóstym. Rozegrany w czwartek mecz z Jirim Veselym był drugim Polaka na korcie twardym w Hiszpanii. We wtorek zwyciężył z Milim Poljicakiem w dwusetowym spotkaniu. Polak miał trochę czasu na zebranie sił przed kolejnym wyzwaniem i przydały się, ponieważ mecz z Czechem trwał blisko trzy godziny.

Czech zagrał już po raz czwarty w Alicante. Do turnieju głównego przebił się przez kwalifikacje. W nich wygrał z Danem Addedem i Andrejem Martinem. W pierwszej rundzie poradził sobie z Dalim Blanchem, po czym rzucił wyzwanie rozstawionemu z numerem szóstym Kamilowi Majchrzakowi.

Polsko-czeska konfrontacja zakończyła się po blisko trzech godzinach. Tenisiści potrzebowali tie-breaków do rozstrzygnięcia pierwszego oraz drugiego seta. Najpierw lepszy był Kamil Majchrzak, następnie Jiri Vesely, dlatego konieczne było jeszcze rozegranie trzeciej partii.

Trzeci set rozpoczął się dwoma zwrotami akcji, ponieważ Polak objął prowadzenie 2:0, a następnie przegrał w trzech gemach z rzędu. Od stanu 3:3 sytuacja uspokoiła się, a tenisiści zwyciężali zgodnie w gemach serwisowych. O decydujące przełamanie w gemie na 7:5 postarał się rozstawiony zawodnik. W ten sposób Kamil Majchrzak zapewnił sobie awans.

W ćwierćfinale Polak zagra z drugim Chorwatem. Zanosi się na trudniejsze zadanie niż w meczu z Milim Poljicakiem. Przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem pierwszym Duje Ajduković.