Wszystko jasne. Znane przybliżone godziny meczów Świątek i Hurkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Neil Hall / Iga Świątek w Wimbledonie w 2023 roku
PAP/EPA / Neil Hall / Iga Świątek w Wimbledonie w 2023 roku

Niedziela w Wimbledonie zapowiada się interesująco dla kibiców w Polsce. O wejście do ćwierćfinałów powalczą Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. Organizatorzy Wimbledonu ujawnili plan dnia.

Iga Świątek jest po raz drugi w karierze w czwartej rundzie Wimbledonu, a w niedzielę stanie przed szansą poprawienia najlepszego jak dotąd osiągnięcia w Londynie. Świątek nie przegrała jak dotąd seta, a za nią są zwycięstwa z Lin Zhu, Sarą Sorribes oraz Petrą Martić. Na razie Świątek nie zawodzi w Wimbledonie.

Przeciwniczką Igi Świątek w meczu o awans do ćwierćfinału będzie Belinda Bencić. Szwajcarka także wyrównała najlepsze jak dotąd osiągnięcie w Wimbledonie i chce je poprawić. Mecz Polki z Bencić rozpocznie się w niedzielę jako drugi na korcie centralnym. Rywalizacja na nim startuje o godzinie 14:30, a w pierwszym meczu zagrają Andriej Rublow z Aleksandrem Bublikiem. Świątek powinna zagrać około godziny 17:00.

Dużym wydarzeniem niedzieli będzie również konfrontacja Huberta Hurkacza z rozstawionym w numerem drugim w turnieju singlistów Novakiem Djokoviciem. Zostanie ona rozegrana na korcie centralnym po zakończeniu meczu Igi Świątek.

Obaj tenisiści doszli do czwartej rundy bez porażki w secie. Novak Djoković jest głównym kandydatem do wygrania turnieju wielkoszlemowego, w którym triumfował już siedem razy w karierze. Przed rozpoczęciem imprezy był problem ze wskazaniem zawodnika, który może realnie zagrozić doświadczonemu Serbowi. Być może będzie to właśnie Hubert Hurkacz.