Zakończony
Włochy
3 set,

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na pozostałe relacje live prowadzone przez WP SportoweFakty.

Przypominamy, że właśnie swój mecz grają Polsacy w łódzkiej Atlas Arenie. Relacje można znaleźć >> tutaj.

3 set,

Na przestrzeni trzech setów największym mankamentem po stronie przegranych była defensywa. Fatalnie spisywał się w niej duet Iwan Zajcew oraz Filippo Lanza.

Z kolei po drugiej stronie siatki - u zwycięzców, śmiało można powiedzieć, że Amerykanie poprawili grę w przyjęciu, lecz w dalszym ciągu grają bez atakującego.

3 set,

Koniec! Amerykanie kończą emocjonującą rywalizację z Włochami przez środek siatki. Nie z pipe'a z Thomasem Jaeschke w roli głównej, co było ich domeną podczas całego spotkania, lecz krótką z Davidem Smithem.

3 set,

Spore zamieszanie i punkt dla Azzurri. Amerykanie opóźniają mecz jak tylko potrafią.

3 set,

Taylor Sander punktuje zagrywką. Meczowa dla USA.

3 set,

Simone Buti w gorącej wodzie kąpany. Przeszkadza Micah Christensonowi w rozegraniu i punkt ląduje po stronie USA.

3 set,

Taylor Sander zablokowany, ale Amerykanie jeszcze się kłócą o błędną interpretacje przebiegu akcji.

3 set,

Włosi niespodziewanie doprowadzają do prowadzenia w decydującej fazie seta, co nie zdarzyło im się w tym meczu.

Amerykanie powoli panikują, a Speraw interweniuje i bierze czas.

3 set,

Duet Antonow - Buti powstrzymuje Troya! Kolejny remis!

3 set,

David Lee zwinny jak za swoich najlepszych lat wyciągnął piłkę w obronie, a Taylor Sander skończył ją na kontrze.

3 set,

Z takim murem przyjmujący Lube Banca - Oleg Antonow nie miał szans. Czas dla Gianlorenzo Blenginiego.

3 set,

Podobnie jak wcześniej przy zagrywkach Giannelliego, tak i teraz z opresji USA ratuje doświadczony David Lee. Upragnione przejście Amerykanów.

3 set,

Jeszcze John Speraw poprosił o wideoweryfikację, lecz ta jedynie potwierdziła pierwszą decyzję sędziów.

W dalszym ciągu zagrywka Giannelli.

3 set,

Murphy Troy atakuje w aut. Włosi na prowadzeniu.

3 set,

Kolejna trudna zagrywka Giannelliego, świetna obrona Massimo Colaciego i kończąca kontra Lanzy! Remis i czas dla Sperawa.

3 set,

Simone Giannelli serwuje asa! Drugiego już w tym spotkaniu.

3 set,

Po krótkiej przerwie Oleg Antonow punktuje z drugiej linii.

3 set,

Kończy Murphy Troy. Druga przerwa techniczna.

3 set,

Giannelli wystawia przesuniętą krótką do Butiego, a w międzyczasie za Zajcewa wchodzi Antonow.

3 set,

Tak jak przez całe starcie, zawodnicy obu ekip bardzo rzadko popełniali błędy, tak teraz postanowili odrobić sobie za wcześniejsze czasy.

3 set,

Taylor Sander bardzo ofiarnie w ataku, co ostatecznie się opłaciło. Murphy Troy nie schodzi z linii 9. metra.

3 set,

Amerykanie podrażnieni ostatnimi akcjami wrzucają kolejny bieg i teraz to oni odskakują na dwa oczka. Czas dla Gianlorenzo Blenginiego.

3 set,

Zawodnicy obu ekip sprawiają wrażenie jakby byli już mocno zmęczeni, a mimo to prowadzą męskie wymiany cios za cios.

3 set,

Thomas Jaeschke z pipe'a.

3 set,

Emocje ekspresowo opadły. Simone Giannelli zagrywa w aut.

3 set,

Kontra Włochów i Azzurri wychodzą na dwa punkty prowadzenia!

3 set,

Simone Giannelli najpierw zdobywa punkt z drugiej piłki a później punktuje zagrywką. Pierwsze prowadzenie Włochów w tym meczu.

3 set,

Pojedynek "starych wyjadaczy" na środku siatki! Emanuele Birarelli łapie Davida Lee pojedynczym i jest remis! Pierwszy w tak wczesnym stadium seta.

3 set,

Filippo Lanza bez szans w starciu z blokiem USA. Przyjmujący był wyrzucony dobre 2 metry za antenkę.

3 set,

Cóż za euforia po ataku Iwana Zajcewa. Obserwując rzymska publiczność kto by pomyślał, że to dopiero 3 skuteczny atak włoskiej gwiazdy przy 16 próbach.

3 set,

Na boisku po stronie amerykańskiej pozostał Murphy Troy.

3 set,

Amerykanie w dzisiejszym spotkaniu idą na rekord pod względem rozegranych pipe'ów. Trzeciego seta również rozpoczynają tym zagraniem, a dokładniej duet Thomas Jaeschke - Micah Christenson.

2 set,

Z kolei największym mankamentem Włochów zarówno w pierwszej jak i drugiej partii jest rozluźnienie przy otwarcie setów. Za każdym razem już na samym starcie seta tracą cztery, pięć punktów, co mści się w momencie gdy set wchodzi w decydującą fazę.

2 set,

Warto zwrócić uwagę, że w swoich dotychczasowych pięciu meczach Amerykanie fatalnie radzili sobie w defensywie. Dzisiejszy układ Thomas Jaeschke - Taylor Sander jak dotąd, poza ostatnimi pięcioma minutami drugiej partii, o dziwo bardzo dobrze zdaje sprawdzian.

2 set,

Kolejny set pada łupem Amerykanów. Skończyli go szybkim rozegraniem do Thomasa Jaeschke na lewe skrzydło, który bez problemów wykończył akcję po prostej.

2 set,

Giannelli wszystko w ciemno podaje do Vettoriego. Ten nie zawodzi.

2 set,

Luca Vettori pewnie kończy po prostej. Antonow wchodzi na zagrywkę.

2 set,

Niewiele brakowało, a Włosi podbiliby pierwszego w tym meczu pipe'a USA.

2 set,

Iwan Zajcew kończy kontrę. Kolejna emocjonująca końcówka przed nami.

2 set,

Znany z PlusLigi Murphy Troy melduje się na placu boju.

2 set,

Jaeschke przyjmuje na drugą stronę! Udana kontra Włochów i remis na tablicy wyników!

2 set,

Włosi łapią kontakt a trener USA prosi o czas.

2 set,

Taylor Sander chyba się sporty pomyliły, bo akcja bardziej przypominała te z NBA aniżeli siatkówki... Co amerykański przyjmujący chciał zrobić na lewym skrzydle nie wie pewnie on sam.

2 set,

Simone Buti skuteczny w swojej pierwszej akcji.

2 set,

Matthew Anderson dotyka antenki przy próbie bloku swojego vis-a-vis.

Czyżby deja vu? Włosi znów dogonią USA?

2 set,

Matthew Anderson atakuje nad blokiem, ale i poza linią boczną.

2 set,

A Osmany Juantorena potyczkę z Amerykanami ogląda z trybun i jedynie macha głową w geście niezadowolenia.

2 set,

Ależ czapa na Iwanie Zajcewie! Czas dla włoskiego szkoleniowca.

2 set,

Wchodzi na środek Simone Buti.

2 set,

Padło na młodego Włocha. Luca Vettori i punkt dla Azzurrich.

2 set,

I kolejny środek. Simone Giannelli odpala Emanuele Birarelliego. Ciekawe który rozgrywający pierwszy włączy skrzydłowych do gry.

2 set,

Tym razem Micah Christenson korzysta z usług Taylora Sandera z drugiej linii. Obaj rozgrywający jakby zapomnieli o skrzydłach, bowiem od jakiegoś czasu wymiany prowadzą tylko przy sobie, na środku siatki.

2 set,

Giannelli stara się również prowadzić grę środkiem. Co prawda nie tak efektownie, lecz równie efektywnie.

2 set,

Kolejny świetny pipe w wykonaniu Amerykanów.

Akcje z Thomasem Jaeschke w drugiej linii, sprawiają wrażenie jakby Micah Christenson wystawiał po prostu krótką na środek, a który uderzy pierwszy, czy przyjmujący czy środkowy, dla tego punkt. Obaj wyskakują niemal w tym samym tempie.

2 set,

Dwa błędy z rzędu gospodarzy i USA wraca do pięciopunktowego prowadzenia.

2 set,

Pierwszy blok Włochów w dzisiejszym spotkaniu! Efektownie powstrzymany Matthew Anderson.

2 set,

W akcji po przerwie, Amerykanie trochę "zgłupieli" mając Zajcewa na lewym i Vettoriego na prawym nie wiedzieli do kogo skakać... w ostateczności to Vettori skończył na ruchliwym pojedynczym bloku.

2 set,

Jak na zawołanie! Iwan Zajcew punktuje na lewym skrzydle.

2 set,

Z Iwanem Zajcewem Włosi dzisiaj za wiele nie pograją.

2 set,

Przyjmujący Resovii - Thomas Jaeschke  znów w akcji.

2 set,

Bardzo dynamiczna akcja Lee z Christensonem.

2 set,

Filippo Lanza miał sporo szczęścia w ostatniej akcji. Amerykanie wyskoczyli znikąd w bloku, co ostatecznie zdołał wykorzystać obijając ich ręce.

2 set,

Amerykanie jeszcze lepiej otwierają drugą partię od pierwszej! Prowadzenie 4:0 USA i czas dla Gianlorenzo Blenginiego.

2 set,

Cóż za akcja, cóż za walka w obronie, cóż... za fatalny błąd Matteo Piano. Środkowy dotyka siatki czym kończy ponad 1,5 minutową akcję.

2 set,

Jak na razie sporo nerwowości i przypadkowych obron po obu stronach siatki.

2 set,

Świetny pipe Amerykanów otwiera drugą odsłonę.

2 set,

Mimo słabej gry Zajcewa i Lanzy w pierwszym secie, w drugim trener Gianlorenzo Blengini wraca do ustawienia z nimi w defensywie.

2 set,

W pierwszym secie początkowo to Amerykanie dyktowali warunki gry, Włosi sprawiali wrażenie jakby nie wiedzieli co się dzieje. Dopiero zmiana w defensywie pomogła gospodarzom wyjść na prostą i dogonienie rywala.

2 set,

W przerwie między meczami zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem pierwszego meczu  grupy E1.

1 set,

Amerykanie ewidentnie nie radzą sobie z floatami, ale i Włosi również! David Smith w ostatniej akcji punktuje zagrywką!

1 set,

Szkoda zagrywki Emanuela Birarelliego.

1 set,

Szykuje bardzo emocjonująca końcówka.

1 set,

Amerykanie już kompletnie pogubili się w swojej grze. Włosi łapią kontakt z USA.

1 set,

Czysta siatka i spektakularne wykończenie Gabriele Maruottiego!

1 set,

Blok USA o sobie przypomniał. Luca Vettori próbował 5 razy z coraz gorszej piłki. W końcu został zablokowany.

1 set,

Doświadczony David Lee pozwolił złapać oddech swoim kolegom. Kończy ze środka czym ściąga z linii 9. metra Piano i przerywa serię Włochów.

1 set,

Czas dla Johna Sperawa.

1 set,

Błąd amerykańskiego atakującego! Niesamowita pogoń Włochów.

1 set,

Punktowa zagrywka nie przeszła bez echa, obaj szkoleniowcy się kłócą ale żaden nie weźmie wideoweryfikacji...

1 set,

As serwisowy Matteo Piano! Włosi wracają z dalekiej podróży!

1 set,

W ostatniej akcji przechytrzył go Giannelli, który w ostatniej akcji schował ręce przez co piłkę wyrzucił w aut.

1 set,

Dzisiaj z Taylora Sandera Amerykanie nie mają za dużo korzyści. Czego się nie dotknie to psuje.

1 set,

Luca Vettori obija ręce Sandera. Rzymska publiczność nieco się pobudziła.

1 set,

Włosi nadal nic nie kończą w pierwszym uderzeniu, jednak udaje im się coraz częśćiej doprowadzać do kontr. Na nich Giannelli przyspiesza akcje jak tylko może, przez co Amerykanie zaczynają się gubić.

1 set,

W ramach ścisłości, Zajcew grał jako przyjmujący.

1 set,

Fatalnie prezentuje się Iwan Zajcew. Zmienia go Oleg Antonow., a wcześniej Filippo Lanze zastąpił Gabriele Maruotti. Cała włoska defensywa wymieniona.

1 set,

Thomas Jaeschke powoli staje się liderem USA.

1 set,

17 minut meczu musiało upłynąć nim Luca Vettori zaczął myśleć w ataku. Udało mu się zapunktować technicznym zagraniem.

1 set,

Jest druga przerwa techniczna a Smith, Anderson i Jaeschke już mają na swoim koncie po 3 punkty. Jedynie Lee odstaje mając dwa oczka w dorobku.

1 set,

Włosi po raz pierwszy w meczu doprowadzili do kontry. Niestety dla gospodarzy, przyjezdni bez problemu podbili atak Lanzy, po czym wykorzystali ich złe ustawienie w obronie.

1 set,

Micah Christenson gra bliźniaczą akcję ze Smithem do tej Giannelliego z Birarellim. Równie efektowna.

1 set,

W końcu efektowna akcja po włoskiej stronie. Giannelli uruchamia Birarelliego.

1 set,

Filippo Lanza dołącza do grona kolegów zablokowanych przez USA.

1 set,

Przerwa się przydała. Amerykanie wybici z rytmu.

1 set,

Gianlorenzo Blengini prosi o drugi czas. Podczas niego bierze młodego rozgrywającego na bok i przeprowadza z nim indywidualną rozmowę.

Tylko co może zrobić Simone Giannelli z takim przyjęciem?

1 set,

Znów słabe przyjęcie u Włochów i Simone Giannelli wrzucony w siatkę. Błąd Azzurrich.

1 set,

Kolejny blok Amerykanów. Tym razem Lee powstrzymuje pipe'a.

1 set,

Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów nie schodzi z pola zagrywki. Włoska defensywa mocno kuleje.

1 set,

Warto zwrócić uwagę, że dotychczasowe trzy punkty Włochów padły po błędach Amerykanów.

1 set,

Ależ czapa Davida Lee i Thomasa Jaeschke na Vettorim! Włosi kompletnie bez pomysłu na grę.

1 set,

Thomas Jaeschke daleko po rękach.

1 set,

Włosi powstrzymani na siatce. Gianlorenzo Blengini interweniuje i bierze czas dla swoich podopiecznych.

1 set,

Błąd dotknięcia siatki po włoskiej stronie. Amerykanie mocno otwierają potyczkę.

1 set,

Już od samego początku meczu Micah Christenson uruchamia swoich środkowych. Skutecznymi akcjami popisuje się Smith.

1 set,

Sprawiedliwymi spotkania są Hamid Mohamed Ahmed Mohamed Alrousi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Rogerio Espicalsky z Brazylii.

1 set,

Wyjściowe składy:

USA: Anderson, Sander, Jaeschke, Christenson, Smith, Shoji E. (libero)

Włochy: Giannelli, Zajcew, Piano, Lanza, Birarelli Vettori, Colaci (libero)

1 set,

Obie ekipy już po odśpiewaniu hymnów. Za chwilę poznamy wyjściowe składy.

1 set,

Przypomnijmy, że zarówno dla jednych jak i drugich tegoroczna Liga Światowa jest jedynie przetarciem przed najważniejszym turniejem w sezonie jakim są Igrzyska olimpijskie.

1 set,

Mecz, który rozpocznie się za parę minut będzie 24 pomiędzy Włochami a Amerykanami. Minimalnie lepszy bilans spotkań mają Azzurri, którzy wygrali 12 dotychczasowych meczów - o 1 więcej od USA.

Warto jednak zwrócić uwagę, że trzy ostatnie ligowe starcia padły łupem podopiecznych Johna Sperawa.

1 set,

Na dzień dzisiejszy Włosi i Amerykanie znaleźliby się w krakowskim turnieju finałowym Ligi Światowej. Obecnie Włosi zajmują 3 pozycję w ogólnym zestawieniu z dorobkiem 12 punktów, a Amerykanie mając jedynie oczko mniej, czwarte miejsc.

1 set,

Obie ekipy jak dotąd podczas turnieju w Rzymie odnosiły zwycięstwa, zostawiając w tyle między innymi reprezentacje Belgii oraz Australii. Dzisiejszy mecz jest bezpośrednią walką o wygranie całej włoskiej grupy E1.

Dotychczasowa tabela grupy E1:

1 set,

Witamy i zapraszamy na relację z ostatniego meczu rzymskiego turnieju I dywizji Ligi Światowej. Zmierzą się w nim gospodarze - Włosi z Amerykanami.

Początek starcia jest planowany na godzinę 18:30.