2:3
Zakończony
Trefl Gdańsk
5 set,

AZS PW - LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (28:26, 23:25, 21:25, 25:22, 10:15) MVP - Murphy Troy. Dziękujemy za relację.

5 set,

Murphy Troy skończył atakiem ostatnią akcję.

5 set,

Marco Falaschi blokuje atak Radomskiego i goscie mają piłkę meczową.

5 set,

Warszawianie zablokowali dwa kolejne ataki Troya i o to Andrea Anastasi zmuszony był poprosić o przerwę.

5 set,

Schwarz bezbłędny z lewego ataku. O czas prosi Jakub Bednaruk.

5 set,

Michał Filip ciągnie grę w ataku Politechniki.

5 set,

Skuteczność odzyskał Troy, swoje trzy grosze kiwką dokłada też Miłosz Hebda.

5 set,

Nie po raz pierwszy dzisiaj zagrywka Wojciecha Grzyba sieje spustoszenie w szeregach AZS-u. O czas prosi trener Bednaruk.

5 set,

Dużo obron w pierwszych akcjach tie-breaka. W jednej z akcji Maciej Olenderek ofiarnie i skutecznie przyjmuje bardzo mocną zagrywkę Troya.

4 set,

Gdańszczanie popełniają błąd przełożenia rąk. O wyniku meczu zadecyduje więc tie-break.

4 set,

Po długiej wymianie punktuje Murphy Troy i set trwa dalej.

4 set,

Sytuacyjną piłkę kończy Michał Filip i gospodarze mają pierwszą piłkę setową.

4 set,

Błąd w ataku zmniejsza prowadzenie AZS-u. O kolejną przerwę prosi Jakub Bednaruk.

4 set,

Chaos i błędy po stronie gospodarzy pozwoliły gdańszczanom zdobyć kolejne punkty. O czas prosi trener Bednaruk.

4 set,

Tym razem zmiana na pozycji środkowego - na boisku Bartosz Gawryszewski w miejsce Artura Ratajczaka.

4 set,

Kolejne zmiany w szeregach Lotosu- na rozegraniu pojawił się Przemysław Stępień.

4 set,

Świrydowicz popisał się skutecznym atakiem. A trener Anastasi wziął kolejny czas.

4 set,

Mika nie poradził sobie z przyjęciem kolejnej zagrywki warszawian i opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Miłosz Hebda.

4 set,

Murphy Troy wyraźnie zaciął się w ataku. Amerykanin wywalił kolejną piłkę w aut.

4 set,

Sebastian Schwarz zdobył punkt w dosyć akrobatyczny sposób, obijając lewą ręką warszawski blok.

4 set,

Murphy Troy jednak pomylił się w ataku, co dało czteropunktowe prowadzenie AZS-owi. O czas poprosił trener Andrea Anastasi.

4 set,

Trwa w najlepsze seria na zagrywce Świrydowicza. Gdańszczanie nie przyjęli jego serwisu.

4 set,

Atak w AZS-ie trzyma praktycznie sam Michał Filip, który znów zapunktował. Atakujący jest jednocześnie najlepiej punktującym zawodnikiem warszawian.

4 set,

Nawet jeżeli koledzy są mniej skuteczni, to Murphy Troy z pewnością skończy piłkę, jak ją dostanie. A po warszawskiej stronie siatki skuteczność wyraźnie spadła.

3 set,

Murphy Troy okazał się w końcówce katem warszawian. To jego zagrywka zakończyła seta. Mocno pomagał mu równie skuteczny Sebastian Schwarz.

3 set,

Murphy Troy zaatakował i sędziowie najpierw pokazali aut. W wyniku wideoweryfikacji okazało się, że było jednak boisko. O czas poprosił więc Jakub Bendaruk.

3 set,

Warszawianie cały czas drepczą rywalom po piętach. Jednak skuteczne zagrania przeplatają błędami.

3 set,

Gdańszczanie ze skrzydeł dzisiaj bardzo skuteczni. Po ataku Schwarza o czas prosi trener Jakub Bednaruk.

3 set,

Przerwa w grze przyniosła rezultat. Warszawianie nie skończyli dwóch akcji. Potem jednak z dobrej strony pokazał się Jakub Radomski.

3 set,

Kolejna punktowa zagrywka Michała Filipa daje remis i o czas prosi trener Andrea Anastasi.

3 set,

Fragment popisowej gry Michała Filipa, nie dość, że sporo dobrego robi zagrywką, to jeszcze skończył kolejny atak.

3 set,

Trzeba dodać, że dobre spotkanie rozgrywa też Schwarz, który skończył kolejny atak.

3 set,

Murphy Troy jak na razie niezwykle skuteczny w ataku.

3 set,

Kolejna zmiana w zespole akademików, w miejsce Łapszyńskiego pojawia się Jakub Radomski.

3 set,

Na boisku w miejsce Przemysława Smolińskiego pojawia się Waldemar Świrydowicz.

3 set,

Po bardzo długiej wymianie Guillaume Samica zdecydował się ją skończyć bardzo sprytną kiwką.

3 set,

Seria błędów warszawian otwiera kolejną partię. Przerywa ją dopiero skuteczne zbicie Michała Filipa.

2 set,

Seria zagrywek wprowadzonego na zagrywkę Przemysława Stępnia pozwoliła odskoczyć gdańszczanom. Piłkę setową dla gości wykorzystał Murphy Troy.

2 set,

Dwa z rzędu skuteczne bloki zawodników Trefla pozwalają odzyskać im prowadzenie.

2 set,

Paweł Mikołajczak wszedł zadaniowo na zagrywkę i od razu zapunktował. Tym razem o czas poprosił Andrea Anastasi.

2 set,

Kolejną piłkę kończy Troy i o drugi czas prosi trener Bednaruk.

2 set,

Punktową zagrywkę dokłada Wojciech Grzyb i w efekcie o czas prosi trener Jakub Bednaruk.

2 set,

Bardzo dobrą zmianę dał Murphy Troy, skończył kolejny atak.

2 set,

Gra się wyrównała. Na udane ataki gdańskich skrzydłowych, odpowiadają warszawianie.

2 set,

Najpierw przy zagrywce Pawła Zagumnego odskoczyli warszawianie, teraz przy zagrywce Mateusza Miki goście doprowadzili do kolejnego remisu.

2 set,

Przemysław Smoliński najpierw skutecznie zaatakował, potem pocelował zagrywką Mateusza Mikę.

2 set,

Na zagrywkę powędrował Sebastian Schwarz i to dzięki niej goście doprowadzili do wyrównania.

2 set,

Na boisku w miejsce Damiana Schulza pojawia się Murphy Troy.

2 set,

Skutecznie ze środka Bartłomiej Lemański. W kolejnej akcji jego zagrywka sprawia gościom dużo problemów.

1 set,

Seta zakończył atak Michała Filipa. Największe brawa za końcówkę seta należą się Arturowi Ratajczakowi za serię na zagrywce, która pozwoliła gdańszczanom odrobić straty.

1 set,

Kolejny skuteczny atak Schwarza.

1 set,

Najpierw skuteczny blok na Filipie, teraz Damian Schulz kończy atak.

1 set,

Teraz zagrywka przeszła na stronę gości. Po błędzie w przyjęciu trener Bednaruk prosi o czas.

1 set,

Zmiana powrotna w zespole gości. Siatkarze Lotosu ewidentnie nie radzą sobie z zagrywką AZS-u.

1 set,

Bartłomiej Lemański gra skutecznie dzisiaj w ataku, właśnie skończył kolejny atak.

1 set,

Podwójna zmiana w zespole z Gdańska.

1 set,

Przy problemach z przyjęciem Anastasi desygnuje do gry Miłosza Hebdę w miejsce Mateusza Miki.

1 set,

Kolejny skuteczny atak warszawian i o czas prosi trener Anastasi.

1 set,

Gracze AZS grają z głową, najpierw cudem Guillaume Samica kończy atak, potem Łapszyński przepycha sprytnie piłkę.

1 set,

Akademicy mieli problem z zagrywką Mateusza Miki i w efekcie kontrę wykorzystuje Sebastian Schwarz. Potem gdańszczanie dokładają blok i o czas prosi Jakub Bednaruk.

1 set,

Politechnika utrzymuje skuteczność w ataku. Teraz zagraniem z drugiej linii popisał sięŁukasz Łapszyński.

1 set,

Seria błędów z obu stron.

1 set,

Warszawianie jak na razie skuteczniejsi w ataku, Dodatkowo punktową zagrywkę dokłada Michał Filip

1 set,

Mateusz Mika dwukrotnie atakuje w aut. O czas prosi trener Andrea Anastasi .

18:59

Wyjściowe szóstki zespołów:

AZS Politechnika Warszawska: Smoliński, Zagumny, Lemański, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek (libero) Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schulz, Schwarz, Ratajczak, Mika, Gacek (libero)

18:50

W oczekiwaniu na mecz zapraszamy do lektury zapowiedzi meczu.

18:49

Serdecznie witamy z hali Arena Ursynów, gdzie za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy AZS Politechnika Warszawska i Lotos Trefl Gdańsk . Obecnie trwa rozgrzewka.