Zakończony

USA

POL 14 : 25 USA
czas 3 SET

Trzysetowe spotkanie, a jednak trwające blisko dwie godziny. W pierwszym i w drugim secie Polska doprowadziła do walki na przewagi. Amerykanki są rozpędzone w Lidze Narodów i poradziły sobie bez presją. Trzecia runda była już popisem blokujących faworytek, które potwierdziły wyższość nad Biało-Czerwonymi przekonującym zwycięstwem. Wynik 3:0 dla USA jest wysokim wymiarem kary dla zespołu Jacka Nawrockiego.

czas 3 SET

Piłki meczowe po ataku Michelle Bartsch-Hackley.

2
1
5
POL 13 : 21 USA
czas 3 SET

Reprezentacja USA jako pierwsza na granicy 20 punktów w trzecim secie, a Polska hen daleko za jej plecami. Kimberly Hill popisała się efektownym blokiem. Nie trzeba było czekać nawet minuty na kolejną spektakularną zaporę. Przerwa na żądanie selekcjonera Polski.

2
4
POL 12 : 19 USA
czas 3 SET

Doskonale już znana podwójna zmiana w reprezentacji Polski. Julia Nowicka oraz Martyna Czyrniańska zameldowały się na boisku. Rozgrywająca od razu weszła w pole serwisowe, ale nie przymierzyła głębokim uderzeniem w pomarańczowe boisko.

2
2
POL 11 : 18 USA
czas 3 SET

Bałagan zapanował w grze reprezentacji Polski. Reakcją selekcjonera jest wprowadzenie na boisko z kwadratu rezerwowych Agnieszki Kąkolewskiej.

1
2
4
POL 10 : 16 USA
czas 3 SET

Przerwa techniczna i może to być ostatnia taka pauza w meczu. USA odpowiedziało swoją skuteczną akcją na dobre rozegranie Katarzyny Wenerskiej do Klaudii Alagierskiej. Atakowała Jordan Thompson z wykorzystaniem bloku Polek.

1
2
1
POL 9 : 15 USA
czas 3 SET

Wysoka skuteczność w ataku zawodniczek w czerwono-granatowych strojach. Reprezentacja USA nie pozwala na punktowanie blokującym z Polski i stopniowo przybliża się do odniesienia zwycięstwa w całym pojedynku.

1
4
POL 8 : 12 USA
czas 3 SET

Błąd w ataku Malwiny Smarzek, której skuteczność nie jest specjalnie imponująca. Stara się reagować Jacek Nawrocki i poprosił o przerwę na żądanie. Za moment może być za późno na rzucenie się w pościg za przeciwniczkami.

1
1
5
POL 7 : 10 USA
czas 3 SET

Po spektakularnej obronie Justine Wong-Orantes kontratak przeprowadzony z wykorzystaniem ustawionej w drugiej linii Michelle Bartsch-Hackley. Pytanie, czy trzecia partia będzie najbardziej komfortową dla Amerykanek. Na razie dużo na to wskazuje.

1
3
POL 6 : 8 USA
czas 3 SET

Pierwsza przerwa techniczna w trzecim secie. Na prowadzeniu faworytki. To zasługa sprytnego asa serwisowego, a po chwili pojedynczego bloku Kimberly Hill. Środkowa reprezentacji USA poczekała na atak z obiegnięcia Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

2
2
2
POL 4 : 4 USA
czas 3 SET

Euforyczna reakcja Jacka Nawrockiego po akcji Martyny Łukasik, która przytomnie oparła piłkę o blok Amerykanek. Ucieczka Amerykankom nie jest jednak prostym zadaniem, szczególnie kiedy w pole serwisowe wchodzi Micha Hancock.

3
1
1
POL 0 : 1 USA
czas 3 SET

Na początek trzeciego seta autowy atak Magdaleny Stysiak.

1
2
3
POL 27 : 29 USA
czas 2 SET

Reprezentacja USA wywiązuje się z roli faworyta i zmierza po kolejny komplet punktów w Lidze Narodów. Po dwóch setach prowadzi z Polkami 2:0. Liderki nie mają prostego zadania, a mimo to stawiają na swoim. Polska walczy, jest zaangażowania, ale to wciąż za mało.

czas 2 SET

Podobnie jak w pierwszym secie nerwowa rozgrywka na finiszu. Reprezentacja USA nie potrafi wykorzystać szans na zamknięcie rundy.

czas 2 SET

W kontrataku Magdalena Stysiak i jest równowaga w drugim secie.

czas 2 SET

Ważna piłka wykorzystana przez Amerykanki na pojedynczym bloku.

czas 2 SET

Goni Polska. Magdalena Stysiak energicznie zaatakowała z drugiej linii, a do tego dorzuciła asa serwisowego. Trzy punkty z rzędu Biało-Czerwonych i przerwa na żądanie nieco poddenerwowanego obrotem wydarzeń Karcha Kiraly'ego.

czas 2 SET

Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Polski. Jacek Nawrocki jeszcze próbuje podpowiedzieć swoim podopiecznym, jak odwrócić wynik niekorzystnie układającego się seta. Reprezentacja USA potrzebuje już tylko pięciu punktów do zwycięstwa.

czas 2 SET

Ofiarnie w obronie reprezentantki Polski, ale interwencje nie zostały spożytkowane. To dlatego, że Martyna Łukasik nie zaatakowała ani w boisko, ani z wykorzystaniem amerykańskiego bloku. Trzy punkty przewagi zawodniczek z USA.

czas 2 SET

Przerwa techniczna numer dwa w drugim secie i sytuacja podobna jak na poprzedniej - na prowadzeniu reprezentacja USA. Tym razem to nie ona, a Biało-Czerwone muszą spróbować pościgu, żeby zwyciężyć. Przed zejściem z boiska Michelle Bartsch-Hackley zaatakowała dynamicznie z drugiej linii. Nie zdołała tego obronić Martyna Łukasik.

czas 2 SET

Michelle Bartsch-Hackley w polu serwisowym i pomaga ona swoimi strzałami w wypracowaniu przewagi reprezentacji USA. Przerwa na żądanie selekcjonera Jacka Nawrockiego, ponieważ rozsypała się na kilka akcji gra jego zespołu.

1
3
1
5
POL 11 : 11 USA
czas 2 SET

Drużyny w kontakcie w drugim secie, więc wszystko może się wydarzyć i nie jest to banał. Po asie serwisowym Klaudii Alagierskiej jest remis.

czas 2 SET

Sytuacja w miarę kontrolowana przez liderki Ligi Narodów. Polska jednak nie odpuszcza w walce o wygranie drugiego seta. Magdalena Stysiak zaatakowała poza boisko po palcach Foluke Akinradewo.

2
1
1
2
3
czas 2 SET

Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie. Pierwsza, na której prowadzi USA. Wykorzystuje błędy w przyjęciu Polek, a ponadto Malwina Smarzek zaserwowała w siatkę.

3
1
1
1
1
czas 2 SET

Biało-Czerwone nie wyglądają na zdeprymowane niepowodzeniem w pierwszym secie. Druga partia ponownie rozpoczęła się od prowadzenia reprezentantek Polski, ale Amerykanki nie pozwalają na ucieczkę.