Liga Narodów. Brazylijczycy nie dali szans Japończykom. Iran lepszy od Argentyny

WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Brazylii

Reprezentacja Brazylii pokonała Japonię 3:0 w kolejnym spotkaniu turnieju Ligi Narodów w Tokio, notując jednocześnie piąte zwycięstwo w całych tegorocznych rozgrywkach. W drugim pojedynku tej grupy, Iran nie bez problemów wygrał z Argentyną 3:1.

W pierwszym sobotnim spotkaniu tej grupy Argentyńczycy przegrali z reprezentacją Iranu 1:3. Podopieczni Igora Kolakovica pewnie wygrali premierową odsłonę do 19. Kapitalnie od początku prezentował się zdobywca 26 punktów w całym meczu atakujący Persów, Amir Ghafour, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem aktualnego mistrza Włoch, Cucine Lube Civitanova. Po wejściu na boisko jeszcze w końcówce pierwszego seta atakującego Bruno Limy, gra ekipy z Ameryki Południowej znacznie się poprawiła, czego efektem było zwycięstwo w drugiej partii 25:20. Dwie kolejne padły jednak łupem Irańczyków, którzy wygrywając w emocjonującym, czwartym secie do 32, ponownie zapisali na swoje konto trzy punkty w tegorocznej edycji Ligi Narodów 2019.

Kilkadziesiąt minut później na boisku w Tokio gospodarze tego turnieju zmierzyli się z Brazylią. Obie ekipy triumfowały w swoich piątkowych meczach. Japończycy gładko pokonali Argentynę 3:0, natomiast Canarinhos po bardzo długim pojedynku okazali się lepsi od Irańczyków, wygrywając 3:2.

Początek spotkania należał do podopiecznych Philippe'a Blain, którzy dzięki świetnej zagrywce uzyskali nawet trzy punkty przewagi (8:5). Brazylijczycy szybko przejęli jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i głównie za sprawą bardzo dobrej postawy w ataku Alana Souzy oraz punktowych bloków, wygrali premierowego seta do 22. W kolejnym Canarinhos od pierwszej piłki dominowali nad swoimi rywalami, triumfując pewnie 25:19. Przez znaczną część trzeciej partii żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi. W decydującym jej fragmencie to goście uzyskali kilka "oczek" zapasu nad swoim przeciwnikiem, co wystarczyło do ostatecznego zwycięstwa w całym spotkaniu.

Wyniki II kolejki 7. grupy Ligi Narodów 2019 (Tokio):

Argentyna - Iran 1:3 (19:25, 25:20, 22:25, 32:34)

Argentyna: Palacios, Ramos, Sole, Conte, Pereyra, Uriarte, Danani (libero) oraz Lima, Cavanna, Franchi , Mendez, Crer.

Iran: Ghafour, Seyed, Shafiei, Ebadipour, Fayazi, Marouf, Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Ghaemi, Manavinezhad, Yeli.

Japonia - Brazylia 0:3 (22:25, 19:25, 21:25)

Japonia: Ishikawa, Nishida, Onodera, Ri, Yanagida, Sekita, Yamamoto (libero) oraz Takano, Fukatsu, Dekita, Yamauchi, Otake, Fukuzawa, Koga (libero).

Brazylia: Alan, Douglas, Flavio, Leal, Isac, Fernando, Thales (libero) oraz Loh, Mauricio, Maique (libero).

Czytaj również: Liga Narodów: oceny polskich siatkarzy za mecz z Bułgarią według portalu WP SportoweFakty