LŚ grupa F: Amerykanie pokonali Kubańczyków i zajęli 3. miejsce w grupie

Ciekawy mecz rozegrali na zakończenie swojej przygody z tegoroczną World League siatkarze z Kuby i Stanów Zjednoczonych. Amerykanie pewnie pokonali w tie-breaku zawodników Samuela Blackwooda 3:2 i dzięki temu zajęli trzecie miejsce w grupie F.

Drużyna USA rozpoczęła mecz z Russelem Holmesem oraz Paulem Lotmanem w szóstce. Kubańczycy nie wprowadzili zmian od poprzedniego spotkania. Premierowa odsłona seta była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wyprowadzić więcej niż dwóch punktów przewagi. Skutecznie na ataku spisywał się Wilfredo Leon. Pomyłka sędziego nie pozwoliła Amerykanom na dalszą walkę w tej partii.

Mecz Polska - Włochy w obiektywie --->>>

W drugiej odsłonie zespół Stanów Zjednoczonych poprawił swoją grę. Popracowali trochę blokiem, a najwięcej punktów na skrzydle zdobywał Matthew Anderson. W końcówce Kubańczycy trochę nadgonili, jednak mistrzowie olimpijscy swoimi skutecznymi atakami nie pozwolili na zwycięstwo wicemistrzów świata.

Trzecia partia to ponowna dominacja Amerykanów. Kubańska drużyna nie potrafiła przebić się przez blok zespół Stanów Zjednoczonych (13:8). Jednak siatkarze z Ameryki Środkowej odrobili straty (15:15). Potem szczelne bloki pozwoliły ponownie odskoczyć podopiecznym Alana Knipe’a.

Wydawało się, że czwarty set będzie przebiegał pod kontrolą drużyny z USA. Kubańczycy w poprzednich partiach wydawali się nieco zrezygnowani. W tej odsłonie walczyli jednak dzielnie i zyskali 2-puktową przewagę. Zatrzymanie Davida Lee zakończyło seta i tym samym o tym kto zwycięży decydował tie-break.

Amerykanie od początku zaczęli od mocnego uderzenia. Świetną zmianę dał środkowy Maxwell Holt. Kubańczycy bronili się, lecz podopiecznym Knipe'a udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść to spotkanie. Mecz zakończył się atakiem Lee.

USA - Kuba 3:2 (23:25, 25:21, 25:18, 21:25,15:13)

USA: Matthew Anderson, David Lee, Brian Thornton, Paul Lotman, Russel Holmes, Clayton Stanley, Richard Lambourne (libero) oraz Scott Touzinsky, Evan Patak, Maxwell Holt, Sean Ronney

Kuba: Wilfredo Leon, Henry Bell, Osmany Camejo, Yoandri Diaz, Fernando Hernandez, Isbel Mesa, Keibir Gutierrez (libero) oraz Yassel Perdomo, Leandro Macias, Rolando Cepeda