Dzień wcześniej przegrali 0:3. Teraz doszło do rewanżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Plusliga / Ślepsk Malow Suwałki
Materiały prasowe / Plusliga / Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3 w ramach XV Memoriału im. Józefa Gajewskiego. Dzień później w kolejnym meczu kontrolnym pierwsza z wymienionych drużyn wzięła rewanż, zwyciężając 3:1.

Na piątek, 6 września zaplanowany został XV Memoriał im. Józefa Gajewskiego, byłego prezydenta Suwałk. Podczas niego doszło do spotkania miejscowa Ślepska Malow z Indykpolem AZS Olsztyn. Ten mecz kontrolny zakończył się triumfem gości w trzech setach (relacja TUTAJ).

Dzień później, o godzinie 11:00 siatkarze obu klubów ponownie zameldowali się w Suwałki Arenie, by zmierzyć się ze sobą w ramach drugiego meczu kontrolnego.

Tym razem spotkanie lepiej rozpoczęło się dla miejscowych. W premierowej odsłonie to oni odnieśli końcowy triumf 25:21 i dzięki temu rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa.

Drugi set był bardzo wyrównany. O jego wyniku zadecydowały ostatnie fragmenty, w których więcej zimnej krwi zachowali olsztynianie, odnosząc zwycięstwo 25:23 i tym samym wyrównując stan rywalizacji.

W kolejnej partii znów lepsi okazali się być siatkarze Ślepska. Triumf 25:19 sprawił, że to oni byli bliżej końcowego triumfu, a co za tym idzie rewanżu za wcześniejszą porażkę.

Siatkarze z Suwałk poszli za ciosem w czwartym secie. Tym razem prezentowali się zdecydowanie lepiej od swoich rywali z Olsztyn, którzy byli w stanie zdobyć tylko i wyłącznie 17 punktów.

Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:17)