Sprawdź końcową tabelę Memoriału Wagnera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy

Dobiegła końca rywalizacja w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Sprawdź, jak wygląda końcowa tabela turnieju, w którym reprezentacja Polski wygrała komplet spotkań.

Na dwa tygodnie przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Do tego turnieju oprócz Biało-Czerwonych przystąpiły reprezentacje Egiptu, Niemiec oraz Słowenii.

Biało-Czerwoni na otwarcie zmagań odprawili Egipt bez straty seta. Później natomiast odwrócili losy spotkania z Niemcami, mimo że przegrywali 0:2, to ostatecznie triumfowali po tie-breaku. Naszym ostatnim rywalem była Słowenia.

Polacy udanie rozpoczęli ten mecz, jednak w drugim secie po grze na przewadze górą byli rywale. W trzeciej partii podopieczni selekcjonera Nikoli Grbicia zdominowali Słoweńców, a w czwartej odsłonie udało im się postawić kropkę nad "i".

W efekcie to nasi siatkarze okazali się najlepsi w turnieju i wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Na drugiej pozycji uplasowali się natomiast Słoweńcy. W pierwszym niedzielnym (14 lipca) meczu Niemcy pokonali Egipt 3:1, dzięki czemu to oni zajęli trzecie miejsce.

Na zdjęciu: tabela końcowa Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (fot. FlashScore)