Trzy sety zakończone niespodzianką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pete Dovgan/Speed Media/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Esmee Bobner i Zoe Verge-Depr

Esmee Bobner i Zoe Verge-Depre odniosły niespodziewane, trzysetowe zwycięstwo w turnieju siatkówki plażowej na igrzyskach olimpijskich. Powoli można nazywać je rewelacją imprezy.

W środę (31 lipca) odbyły się kolejne spotkania fazy grupowej w siatkówce plażowej podczas igrzysk olimpijskich 2024. Wieczorową porą doszło do kolejnej niespodzianki z udziałem Esmee Bobner i Zoe Verge-Depre.

Szwajcarki po raz kolejny nie były faworytkami, a odniosły zwycięstwo. Tym razem jednak potrzebowały trzech setów, by ograć Kanadyjki Melissę Humanę-Paredes i Brandie Wilkerson (2:1).

W premierowej odsłonie Bonber i Verge-Depre zwyciężyły do 18. W drugim secie pewny triumf odniosły z kolei Kanadyjki, bowiem rywalki dobiły do granicy 13. punktów. Jednak w decydującej partii lepsze okazały się Szwajcarki (15:11).

Jeżeli chodzi o zmagania siatkarzy, to wieczorem kolejne pewne zwycięstwo odnieśli Evandro i Arthur Lanci. Brazylijczycy zmierzyli się z Kanadyjczykami Samem Schachterem i Danielem Dearingiem.

W premierowej odsłonie faworyci zwyciężyli do 13. W drugim secie rywale zaprezentowali się nieco lepiej, jednak udało im się jedynie dobić do granicy 16. punktów.

Porażki w turnieju nie doznali jeszcze również Anders Berntsen Mol i Christian Sorum. Norweski duet pewnie odprawiła Włochów Alexa Ranghieriego i Adriano Carambulę.

W premierowej odsłonie tej rywalizacji para z Kanady dobiła jedynie do granicy 13. punktów. Co prawda lepiej poszło im w drugim secie, ale na swoim koncie zapisali jedynie trzy "oczka" więcej.

Turniej siatkówki plażowej mężczyzn w ramach igrzysk olimpijskich 2024:

Evandro/Arthur Lanci (Brazylia) - Sam Schachter/Daniel Dearing (Kanada) 2:0 (21:13, 21:16)

Anders Berntsen Mol/Christian Sorum (Norwegia) - Alex Ranghieri/Adriano Carambula (Włochy) 2:0 (21:12, 21:15)

Turniej siatkówki plażowej kobiet w ramach igrzysk olimpijskich 2024:

Melissa Humana-Paredes/Brandie Wilkerson (Kanada) - Esmee Bobner/Zoe Verge-Depre (Szwajcaria) 1:2 (18:21, 21:13, 11:15)

Przeczytaj także: Sprawiły niespodziankę na piasku