PGNiG Superliga Mężczyzn: Finały
27 maj 2017 14:00
czas 60'

31:29. Niemal równo z syreną przez nikogo nieatakowany Marko Tarabochia zmniejsza rozmiar porażki.

19
11
4
8
22
60'

Ładny przerzut przez pół boiska, ale Daszek znowu przegrał pojedynek ze Szmalem!

36
24
5
11
17
czas 60'

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

24
21
5
16
32
czas 59'

31:28. To już chyba koniec emocji. Trafił Michał Jurecki.

50
32
3
4
8
czas 59'

30:28. Jeszcze Wisła walczy. Racotea rozrzucił na skrzydło do Lovro Mihicia.

18
9
2
6
28
czas 58'

30:27 Jeszcze jedna pożegnalna bramka Tobiasa Reichmanna. Kolejny kapitalny rzut Niemca.

42
26
1
3
10
czas 58'

29:27. Znowu Tiago Rocha. Portugalczyk tym razem nie siłą, a sprytem. Piekny lob płocczanina.

17
11
5
6
26
czas 57'

29:26. Bardzo efektownie Karol Bielecki. Jego druga bramka z gry, ósma w całym meczu.

38
28
3
3
16
czas 57'

28:26. W osłabieniu zdołał urwać się Tiago Rocha.

22
12
3
5
21
czas 56'

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty. Znowu za dyskusję z sędziami i gesty dezaprobaty w ich kierunku. Wisła sama jest sobie winna.

26
15
6
19
czas 56'

28:25.  Tobias Reichmann żegna się z Kielcami najlepiej jak tylko może. Niemiec z bardzo ostrego kąta dał radę Corralesowi.

36
19
1
6
13
55'

Deja vu z pierwszego meczu. Idealna dogranie do Daszka, ten miał mnóstwo miejsca, oddał rzut po koźle, ale piłka trafiła w poprzeczkę! To bardzo ważny moment meczu, podobnie jak w Płocku.

22
14
2
7
10
czas 55'

27:25. Od środka do ... bramki. Od razu po rozpoczęcie rzut oddał Lovro Mihić. Do bramki nie zdążył wrócić Szmal.

czas 54'

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. Rocha w końcu dopiął swego i odesłał obrotowego na ławkę.

20
15
2
7
15
czas 54'

26:24. Jedno z niewielu dobrych dzisiaj zagrań de Toledo. Brazylijczyk uruchomił Marko Tarabochię

18
13
1
4
15
czas 53'

Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

29
19
2
3
17
czas 53'

Dan-Emil Racotea został wykluczony na 2 minuty. Nafciarze lubią sobie dzisiaj pogadać z sędziami. Rumun poszedł w ślady Duarte i otrzymał karę za protesty.

15
11
2
5
15
czas 52'

25:23. Podrywają się Nafciarze. Pojedynek biegowy z kielczanami wygrał Dan-Emil Racotea

17
10
2
6
19
czas 51'

25:22. Skutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek.

18
13
1
8
22
51'

Żytnikow na koło do Rochy. Portugalczyk wywalczył karnego.

17
8
3
10
czas 50'

25:21. Uros Zorman sam się zdziwił, ile miejsca zrobił mu Pusica.

23
13
1
2
6
czas 50'

Skutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek.

18
13
3
8
11
czas 50'

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. Racotea powstrzymany w swojej szarży.

13
16
3
7
14
czas 49'

24:20. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

25
17
1
4
13
czas 49'

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty. Rumun zahaczył Strleka, który rzucał ze skrzydła po kontrze. Dodatkowo karny.

16
7
2
10
7
49'

Reichmann spróbował ze środka, ale skończyło się na faulu ofensywnym. Drogę zamknął mu Daszek.

14
13
1
5
9
48'

Alarm w Wiśle. Pomylił się Żytnikow, dzisiaj mąż opatrznościowy Nafciarzy.

13
8
11
12
czas 47'

23:20. Zapaśnicze chwyty na kole, Rocha na parkiecie, ale sędziowie niewzruszeni. W tej sytuacji daleko z przodu został autor bramki Tobias Reichmann.

21
10
3
5
22
47'

Ogromną szansę na +3 mieli kielczanie. Po stracie Tarabochii Jurecki zgubił piłkę i Mihić ruszył na bramkę Vive. W ostatniej chwili zatrzymany faulem.

12
10
6
6
9
czas 46'

22:20. Zbyt długo Nafciarze nie nacieszyli się tym wynikiem. Trafił Tobias Reichmann.

czas 45'

21:20. Jezeli ktoś ma podźwignąć Wisłę, to chyba Dmitrij Żytnikow. Kapitalna bramka Rosjanina.

17
14
5
2
10
czas 45'

21:19. Bombac przeczytał dogranie Wisłyi dojrzał Manuela Strleka. Chorwat z problemami, ale pokonał Morawskiego.

18
9
4
10
czas 43'

Czerwoną kartkę otrzymał Gilberto Duarte. Dla Nafciarza to już trzecia kara dzisiaj i koniec meczu.

24
12
2
8
13
czas 43'

Gilberto Duarte został wykluczony na 2 minuty.

17
10
2
6
11
42'

Straty, straty, straty... najpierw Jureckiego, po chwili fatalny wybór płocczan.

6
6
4
7
14
czas 41'

20:19. Rozgrzał się Marko Tarabochia. Kolejna bramka Bośniaka.

15
11
4
9
15
czas 41'

20:18. Indywidualny popis Urosa Zormana.

13
40'

Fatalny fragment Vive. Trzecia strata w ciągu kilkunastu sekund! Jurkiewicz źle do Reichmanna.

12
9
1
7
7
czas 39'

19:17.  Dmitrij Żytnikow spokojnie biegł do kontry, zza jego pleców wyskoczył Reichmann, ale nie zdołał mu wygarnąć piłki.

13
11
4
9
9
czas 38'

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty.

11
8
2
7
9
czas 38'

19:16. Przełamanie Wisły. Kapitalna indywidualna akcja Marko Tarabochii.

12
6
1
5
10
38'

Jurecki trafił do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się błędu Aguinagalde na kole.

7
3
2
3
11
czas 37'

Michał Daszek został wykluczony na 2 minuty.

13
7
3
6
37'

Na kole faulowany Aguinagalde, chyba będzie kara.

8
5
2
3
37'

Czas dla Tałanta Dujszebajewa.

13
6
5
3
2
36'

Żytnikow w dość prosty sposób próował oszukać Szmala. Kielczanin znowu lepszy.

14
7
1
6
6
36'

Kolejna strata Wisły, ale mają jeszcze jedną szansę.

8
3
1
3
7
35'

Nafciarzom nie idzie gra po przerwie. Rzut Duarte odbił Szmal. Piotr Przybecki poprosił o czas.

13
7
3
2
34'

Najpierw w pole bramkowe wpadł Mihić, a po chwili faul w ataku popełnił Jurecki.

3
3
2
8
5
czas 33'

19:15. Co za ofiarna interwencja w obronie Jureckiego. Do pustej bramki trafił Tobias Reichmann.

czas 30'

17:14. Bomba, po prostu bomba. Aż bramka zadrżała w posadach. Nie kto inny jak Karol Bielecki.

37
17
6
5
7
czas 30'

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty. Chwilę wcześniej Nafciarze mogli zmniejszyć straty, ale zgubili piłkę i w kontrze faulowany Chrapkowski.

18
11
3
6
12
czas 28'

16:14. Tym razem skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea.

16
12
2
9
16
27'

Djukić z bardzo trudnej pozycji próbował pokonać Wicharego. Bezskutecznie.

13
12
4
10
6
czas 27'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea. Górą Szmal.

czas 26'

15:13. Faul w ataku Zormana i kontra w wykonaniu Dmitrija Żytnikowa.

czas 25'

15:11. Kapitalne podanie do Darko Djukicia. Serb lepszy od Corralesa.

15
11
3
2
5
czas 24'

14:11. Trzecia bramka dzisiaj Dmitrija Żytnikowa.

12
13
4
8
15
czas 24'

Gilberto Duarte został wykluczony na 2 minuty. Podwójne wykluczenie Portugalczyka! Po akcji Bombaca Duarte starł się ze Słoweńcem.

20
8
4
6
9
czas 24'

Dean Bombac został wykluczony na 2 minuty. Za dyskusje z sędziami.

czas 24'

14:10. Po ładnej akcji trafił Dean Bombac.

10
10
2
2
5
czas 23'

13:10. Gilberto Duarte przypomniał, że potrafi zdobywać efektowne bramki. Portugalczyk niczym w Porto.

12
11
1
7
9
czas 22'

13:9. Słupek po rzucie Żytnikowa, Jurecki rozpoczął kontrę i formalności dopełnił Darko Djukić.

18
9
3
4
13
czas 22'

12:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

19
13
1
1
10
czas 21'

11:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea.

14
12
1
4
9
czas 21'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Chrapkowski. Udany blok kielczanina, ale wpadł przy okazji w pole bramkowe. Karny!

9
10
2
3
8
czas 20'

11:8. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

19
14
1
2
5
20'

Obrona w polu Wiśniewskiego i rzut karny dla Vive.

11
13
2
3
7
czas 19'

10:8 Luźniej w obronie Vive i Dmitrij Żytnikow zmniejsza straty.

13
10
2
5
czas 19'

Darko Djukić został wykluczony na 2 minuty. Sędziowie sugerują, że Serb zaatakował twarz jednego z Nafciarzy.

8
8
5
9
18'

W ataku faulował Aguinagalde. Szybko rozpoczęli Nafciarze.

15
9
1
2
7
17'

Ostro potraktowany Ghionea. Rumun zderzył się z Jureckim, ale sędziowie nie dostrzegli tam faulu. Chyba słusznie.

18
9
1
1
5
czas 16'

Skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea. Wcześniej świetna akcja Żytnikowa.

20
13
1
5
14
czas 16'

10:6. Przy biernej postawie płocczan piłkę dostał Julen Aguinagalde i nie miał problemów z pokonaniem Corralesa.

19
13
2
1
6
czas 15'

9:6. Błyskawicznie odpowiedział Dmitrij Żytnikow.

czas 13'

8:4. Wiśniewski w słupek i do kontry wystartował Michał Jurecki.

18
8
1
8
czas 12'

7:4. Kolejna kapitalna akcja słoweńskiego duetu i bramka Deana Bombaca.

15
11
1
6
czas 12'

6:4. Znowu bardzo mocno Dan-Emil Racotea.

17
11
2
5
czas 11'

6:3. Indywidualnie Uros Zorman. Słoweniec wszedł w obronę Wisły jak w masło.

16
9
1
8
czas 11'

5:3. Potężny rzut Dana-Emila Racotea. Szmal tym razem bezradny.

czas 10'

5:2. Katastrofalna strata Wisły. Nafciarze protestowali, ale nie interesował się tym Jurecki. Uruchomił Tobiasa Reichmanna, a ten w swoim stylu, na dwa tempa, pokonał Corralesa.

16
10
1
9
czas 10'

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty. Zdaniem sędziów, uderzył Żytnikowa w twarz. Dodajmy, zagranie przypadkowe.

7
6
2
3
8
9'

Nafciarze też mają specjalistę między słupkami. Jachlewski znowu przegrał pojedynek z Corralesem.

14
12
1
4
9'

Co za minuty Szmala! Idealna piłka do Rochy od De Toledo. Szmal wyczuł jego intencję i nadal 4:2!

16
13
1
1
6
8'

Aguinagalde już chciał dokonywać wyroku, ale wszedł w pole bramkowe.

13
12
1
4
7'

Faul ofensywny Rochy. Chrapkowki tylko na to czekał.

2
7'

Rzuty z drugiej linii nie robią wrażenia na Szmalu. Czwarty obroniony rzut, tym razem de Toledo.

12
9
3
5
czas 6'

4:2. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

16
13
2
7
6'

Ładna współpraca na linii Zorman - Bombac. Ten drugi nie pokonał Corralesa, ale był powstrzymywany w nieprzepisowy sposób. Karny!

8
7
2
4
czas 5'

3:2. Ładnie ukrył ten rzut Żytnikow, ale na miejscu czekał Szmal. Interweniował jednak na tyle pechowo, że piłkę zgarnął  Adam Wiśniewski.

17
12
2
3
3
5'

Odważnie Bombac, ale faul ofensywny przy okazji.

9
11
1
1
4'

No i zrobił nam się mecz. De Toledo przegrał pojedynek ze Szmalem, ten uruchomił Jachlewskiego. Skrzydłowy także nie zdołał jednak pokonać Corralesa. Dzieje się w Kielcach!