Odrodzenie Zagłębia, Chrobry i Górnik z wygranymi (wyniki)

Zagłębie Lubin wygrało w Legionowie, Górnik Zabrze pokonał Gwardię Opole, a SPR Chrobry Głogów zwyciężył Piotrkowianina w sobotnich meczach 9. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn.

Dla Miedziowych była to pierwsza wygrana od inauguracji ligowych zmagań, kiedy to jeszcze pod wodzą Dariusza Bobrka pokonali na własnym parkiecie Gwardię Opole. W sobotnie popołudnie już z Jerzym Szafrańcem na ławce trenerskiej szczypiorniści z Dolnego Śląska zdominowali innego beniaminka rozgrywek, KPR Legionowo, w pełni zasłużenie wygrywając 30:28. Lubinianie począwszy od 25. minuty zawodów dyktowali warunki gry, jeszcze przed przerwą odskakując na dystans czterech bramek (15:11). Po zmianie stron Miedziowi poszli za ciosem i w 50. minucie prowadzili już 26:20. Dzięki sobotniej wygranej wyprzedzili KPR w tabeli i wydostali się ze strefy spadkowej.

Drużyna z Lubina liczbą punktów zrównała się z Gwardią Opole, która na własnym parkiecie przegrała z Górnikiem Zabrze różnicą dziewięciu bramek (33:24). Po pierwszej połowie spotkania w stolicy Opolszczyzny trudno było jednak wierzyć w takie rozwiązanie, bowiem Gwardziści grali znakomicie i w 25. minucie wygrywali nawet 14:9. Od tego momentu na parkiecie rządzili już wyłącznie przyjezdni, przed przerwą zmniejszając straty do dwóch bramek, a po zmianie stron przechylając szalę zwycięstwa na swą korzyść w ciągu kwadransa. Dla Górnika było to piąte zwycięstwo w sezonie.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Serię dwóch porażek przełamali natomiast zawodnicy SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego po przegranych z Gwardią i Górnikiem w sobotę nie dali zbyt wielu szans zamykającemu tabelę Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski. Głogowianie od pierwszych minut dyktowali warunki gry, jeszcze przed przerwą wypracowując solidną zaliczkę, którą w drugiej połowie rozsądnie bronili. Piotrkowianin próbował odrabiać straty i w 45. minucie przegrywał już tylko 26:28, ale nie był w stanie odwrócić losów rywalizacji i ostatecznie przegrał 30:37.

KPR Legionowo - Zagłębie Lubin 28:30 (11:15) Najwięcej bramek: dla KPR - Michał Prątnicki 8; dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 8, Leszek Michałów, Dariusz Rosiek, Dawid Przysiek - po 4.

SPR Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:30 (21:15) Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Juri Gromyko 7, Anton Prakapenia 6, Paweł Gregor 6; dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 7, Piotr Swat 6, Szymon Woynowski 6.

Gwardia Opole - Górnik Zabrze 24:33 (16:14) Najwięcej bramek: dla Gwardii - Paweł Prokop 7, Wojciech Knop 4; dla Górnika - Bartłomiej Tomczak 7, Mariusz Jurasik 7, Michał Kubisztal 6.