Czesi minimalnie pokonują Polaków - relacja z drugiego dnia turnieju w Wągrowcu

W drugim dniu wągrowieckiego turnieju, spotkały się dwa jak dotąd niepokonane zespoły Czech oraz Polski. Pomimo dobrego początku podopieczni Leszka Biernackiego ulegli minimalnie rywalowi 29:30. Przez to II reprezentacja Polski spadła na III miejsce w tabeli turnieju.

W pierwszym meczu II reprezentacja Norwegii łatwo poradziła sobie z I kadrą Włoch. Skandynawowie już w pierwszych fragmentach spotkania wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Do przerwy norwescy szczypiorniści prowadzili już 11-bramkami (23:12). W drugiej połowie Włosi bezskutecznie próbowali odrabiać straty. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Norwegii "B".

Norwegia "B" - Włochy "A" 40:30 (23:12)

Bramki dla Norwegii zdobyli: Fjeldtvedt Edwin 8, Stegavik Steffen 8, Jondal Magnus 7, Spanne Christian 6, Roe Anders 3, Gjertsen Tobias 3, Hykkerud Jakim 3, Pedersen Eirik Heia 1, Lindboe Andre 1.

Trafienia dla Włoch zaliczyli: Skatar Michele 8, Maione Pasquale 6, Volpi Francesco 4, Bisori Alessio 4, Tokic Tin 3, Giannoccaro Umberto 2, Dei Gianni 1, Di Maggio Adriano 1, Rubino Francesco 1.

Kary: Norwegia (12 minut), Włochy (12 minut)

Czerwona kartka: Gjertsen Tobias - Norwegia (w 48. minucie)

W spotkaniu dwóch jak dotąd niezwyciężonych drużyn turnieju - Czech oraz Polski minimalnie lepsi okazali się ci pierwsi. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli jednak Polacy. Po czterech minutach drużyna kierowana przez Leszka Biernackiego prowadziła 4:0. Bardzo dobrze funkcjonowały wszystkie formacje. W bramce kilka ważnych piłek odbił Marcin Wichary. Czescy piłkarze ręczni z minuty na minutę zaczęli się jednak rozkręcać. Po kwadransie gry doprowadzili do wyrównania (7:7). Pierwszą połowę wygrali jednak Polacy - choć skromnie 14:13. Po przerwie żadnej z ekip nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. W końcówce lepsi okazali się Czesi, którzy pokonali II reprezentację Polski 30:29. Nasi reprezentacji spadli w tabeli na 3. pozycję, za reprezentację Norwegii, która posiada minimalnie lepszy bilans bramkowy.

Polska "B" - Czechy "B" 29:30 (14:13)

Bramki dla Polski zdobyli: Bartczak Michał 11, Peret Michał 5, Krieger Kamil 4, Podsiadło Paweł 3, Szyba Michał 2, Kostrzewa Damian 2, Babicz Adam 1, Jankowski Mateusz 1.

Trafienia dla Czech zaliczyli: Reznicek Tomas 7, Sik Vojtech 5, Cadra Zdenek 4, Hrstka Jakub 4, Lehocky Martin 2, Landa Jan 2, Petrovsky Vojtech 2, Becvar Roman 1, Jurka Miroslav 1, Krupa Stefan 1, Mika Ondrej 1.

Kary: Polska (8 minut), Czechy (10 minut)

Tabela po drugim dniu turnieju:

1. Czechy 4 63 : 53

2. Norwegia 2 64 : 63

3. Polska 2 66 : 66

4. Włochy 0 66 : 77

W niedzielę zakończenie turnieju. W związku z szybszym wylotem reprezentacji Norwegii z naszego kraju, niedzielne spotkania odbędą się dwie godziny wcześniej, niż planowano pierwotnie. I tak, o godz. 9:30 Włochy "A" zmierzą się z II kadrą Czech. W ostatnim spotkaniu, o godz. 11:30 Polacy zagrają z Norwegami.