Arbiter doliczył minimum dwie minuty do czasu gry.

10
3
4
90'

Stuprocentowa szansa Bilińskiego! Napastnik otrzymał znakomite podanie od Vareli, mógł zrobić wszystko, a strzelił obok lewego słupka bramki Kuciaka.

19
11
8
6
10
89'

Świetną okazję zmarnował Merebaszwili, jednak wyraźnie przestrzelił z 17. metra.

11
4
4
5
4
88'

Wisła w końcu zaczęła atakować coraz śmielej. Nalepa sfaulował Varelę na 17. metrze.

5
3
4
5
10
86'

Znów dośrodkowywał Lewandowski. Tym razem piłkę pewnie złapał Kiełpin.

9
5
3
5
4
84'

Po podaniu Lewandowskiego, blisko bramki Kuświk.

13
7
4
4
5
81'
80'
80'
79'

Ponownie niecelny strzał Milosa Krasicia.

6
5
3
4
8
78'

Stuprocentowa akcja Lechii! Kovacević zagrał ze Stolarskim, ten oddał mu piłkę, ale strzał Serba obronił Kiełpin.

12
7
4
12
12
77'

To mogło być 3:0 dla Lechii! Strzelali Paixao i Stolarski, płocczanie tym razem aktywnie, a co dla nich najważniejsze skutecznie w defensywie.

13
4
2
3
5
75'

Mecz ogląda 6 889 widzów.

4
3
12
4
4
75'

Potężny strzał Krasicia. Serb uderzył nieco ponad poprzeczką.

8
2
5
2
3
73'

Na strzał z dystansu zdecydował się Pirvulescu. Obronił Kuciak.

7
5
2
4
8
72'

Tym razem niecelnie głową Marco Paixao.

8
5
5
5
11
71'
6
5
6
7
5
70'

Rzut rożny Wisły daleko w aut.

5
5
4
4
5
69'

Kompletnie nieudany strzał Kovacevicia.

4
3
4
5
7
67'

Szansa Lechii Gdańsk. Najpierw trzelał Marco Paixao, którego uderzenie obronił Kiełpin. Haraslin, który chciał dobijać upadł w polu karnym. O jedenastce nie może być mowy.

5
3
2
3
4
66'

Lechia wymienia dziesiątki podań. Wiślacy tylko nieporadnie patrzą na to, co robią ich rywale.

15
4
3
2
4
63'

Ostry faul Wawrzyniaka na Stefańczyku nie skończył się żółtą kartką. Sędzia był pobłażliwy dla lewego obrońcy.

10
4
2
1
8
61'

Ale szansa Wisły Płock! Arkadiusz Reca rozpoczął akcję, rozegrał piłkę ze Stefańczykiem, wbiegł pod pole karne i strzelił minimalnie obok słupka bramki Kuciaka.

9
8
2
5
6
58'
Czy czerwona kartka dla Furmana była podyktowana słusznie?
4
56'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Cóż za nieodpowiedzialne zachowanie! Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Dominik Furman za uderzenie łokciem Flavio Paixao.

Wisła Płock
23
13
5
2
10
54'

Akcję Lechii mógł zakończyć Michał Nalepa, jednak przestrzelił.

4
4
5
6
8
53'

3
52'

Ale szansa Wisły! Sam na sam z Kuciakiem wyszedł Reca, ale zatrzymał go Kuciak, który walczy o ósmy mecz z rzędu bez straty bramki. Starał się dobijać Piątkowski.

12
5
5
4
9
52'

9
52'

Niecelny strzał Lukasa Haraslina.

3
3
5
5
3
50'

Lechia kontroluje sytuację na boisku. Nie gra efektownie, z pewnością jednak efektywnie.

6
4
2
2
3
47'

Po rzucie rożnym Furmana, niecelnie Reca.

7
3
4
2
2
46'

Po długim aucie Recy, gdańszczanie wybili piłkę na rzut rożny.

4
3
4
2
2
czas Druga połowa
Czy Wisła Płock zdoła przynajmniej wyrównać?
3
44'

Strzał z dystansu Dominika Furmana wzbudził popłoch bardziej u płockich gołębi, niż u Dusana Kuciaka.

7
11
2
2
2
44'

Znów rzut rożny Krasicia strzałem zakończył Matras. Tym razem niecelnie.

5
4
4
4
5
43'

Po długiej, kombinacyjnej akcji Lechii, dośrodkowanie Haraslina Wisła wybiła na rzut rożny.

7
4
3
3
3
42'

Po dośrodkowaniu Flavio Paixao, piłkę wybili obrońcy z Płocka.

5
5
3
6
5
39'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Łukasik.

6
5
5
5
7
39'

Piotr Wlazło starał się ratować sytuację, ale podał zbyt mocno.

5
3
2
2
2
37'

Gol! Strzelił Mateusz Matras. Asystował mu Milos Krasić. Ale błąd Wisły! Przy rzucie rożnym Krasicia, żaden z płocczan nie pokrył słupka. Mateusz Matras strzelił gola w debiucie, z dosłownie kilku centymetrów.

43
20
5
7
9
36'

Kolejna akcja Haraslina. Jego rajd zatrzymał dopiero Szymiński.

1
1
1
4
1
34'

Zbyt długi rajd Haraslina i nieudane podanie do będącego w polu karnym Krasicia.

5
5
4
4
4
32'

Ale to mógł być gol! Po dynamicznej akcji Lechii, nożycami strzelał Lukas Haraslin. Pomysł Słowaka był świetny, jednak wyraźnie chybił.

21
8
5
4
5
30'

Po straconym golu płocczanie starają się atakować. Odkrywają się coraz bardziej.

5
10
4
2
6
27'

Dominik Furman posłał piłkę z rożnego. Po drobnym zamieszaniu, piłkę wyłuskali gdańszczanie.

4
4
2
1
1
27'

Po akcji Merebaszwiliego, piłkę na rzut rożny wybił Flavio Paixao.

3
2
2
1
1
24'

Gol! Strzelił Marco Paixao. Asystował mu Paweł Stolarski. Akcję rozpoczął Maloca, który podał piłkę Stolarskiemu. Ten wrzucił ją Paixao, a Portugalczyk trafił głową.

78
29
13
10
17
23'

Na strzał zza pola karnego zdecydował się Flavio Paixao, piłkę zablokował Damian Byrtek.

6
1
2
2
21'

Lukas Haraslin przewrócił się na piłce. W konsekwencji dośrodkowywał Merebaszwili, na raty obronił Kuciak.

9
2
2
2
5
20'

Wisła gra coraz aktywniej i wygląda lepiej na boisku.

6
4
1
2
5
17'

Po trzech dośrodkowaniach Stefańczyka wyglądało to groźnie, w końcu sytuację wyjaśnił Dusan Kuciak.

5
3
3
1
4
14'

Za nami okres nieco spokojniejszej gry.

3
2
2
1
3
11'

Z akcją wyszedł Reca, ale nie potrafił podać precyzyjnie do Piątkowskiego.

2
5
2
6
1
9'

Furman zagrał świetną długą piłkę do Recy. Ten jednak nie opanował mocno lecącej piłki.

9
4
2
9
3
8'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasika, sytuację wyjaśnili obrońcy z Płocka.

4
3
1
6
1
7'

Milos Krasić wykonywał rzut wolny. Nie był to ani strzał, ani dośrodkowanie, jednak Kiełpin z problemami wybronił piłkę.