KONIEC! NOKAUT! Legia zrobiła ogromny krok w kierunku mistrzostwa!

Doliczone 3 minuty.

87'

Michaił Aleksandrow odegrał z boku na jedensty metr do Nikolicia. Węgier jednak się pomylił.

87'

Legia będzie miała trzy punkty przewagi nad Piastem. I do rozegrania mecze: wyjazdowy z Lechią i u siebie z Pogonią. Piast zagra jeszcze na wyjeździe z Ruchem i u siebie z Zagłębiem.

83'

Panie, panowie. Oto mistrz Polski?

Bartłomiej Zborowski/PAP

4
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Igor Sapała. Za faul na Kucharczyku.

1
80'

Martin Nespor uderzył z lewej strony po długim słupku. Niecelnie. Wcześniej dostał dobre podanie od Badii.

79'

Piast. Schodzi: Kamil Vacek. Wchodzi: Igor Sapała.

78'

Fajne zdjęcie z meczu ;) Czyja to noga?

2
77'
75'

Jak to nie wpadło? Kucharczyk zagrał znowu z lewej strony, tak jak wcześniej do Hamalainena. Jednak Nemanja Nikolić nie uderzał od razu, postanowił się zabawić. Przyjął piłkę, podbił sobie na głowę i strzelił. Szmatuła jednak obronił.

73'

Tłumy chcą oglądać.... mistrza?

73'

Legia. Schodzi: Guilherme. Wchodzi: Michaił Aleksandrow.

72'

Piast. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Gerard Badia.

70'

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić. Asystował mu Guilherme

Nokaut! Szmatuła wyczuł Nikolicia, ale piłki nie sięgnął.

2
69'

Rzut karny dla Legii! Hebert powalił w polu karnym Guilherme!

2
68'

Legia już teraz dominuje. Piast niby próbuje, ale raczej wiele zdziałać nie może.

66'
1
60'

Martin Bukata strzelił mocno zza pola karnego, ale piłka została wybita na rzut rożny.

59'

A wiecie, że jesienią i zimą Legia pytała o Kamila Vacka? Ostatecznie wzięła Kaspra Hamalainena.

57'

Dobre, dobre... :)

56'

Kamil Vacek nie gra dziś dobrego meczu. To on stracił piłkę, po której poszła bramkowa akcja dla Legii.

1
56'

Piast. Schodzi: Sasa Zivec. Wchodzi: Josip Barisić.

54'

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen. Asystował mu Michał Kucharczyk.

Cudowna asysta Kucharczyka, który zewnętrznym podbiciem zagrał piłkę na piąty metr. Hamalainen musiał tylko dostawić nogę. I to zrobił!

52'

Groźna kontra Legii. Nikolić podał do Hamalainena, Fin urwał się obrońcy w polu karnym, uderzył po długim słupku. Szmatuła świetnie to obronił.

1
51'

Piast stara się przejąć inicjatywę. Nie ma zresztą wielkiego wyboru.

50'

Hebert główkował, ale nieczysto trafił w piłkę.

50 '

Witamy czeskie media!

46'

komentarz

Igor Lewczuk dla C+: - To chyba Artur strzelił. Ja to chyba siłą w woli. Choć w sumie sam nie wiem.

1
1
komentarz

To jeszcze internetowa radość Guilherme.

3
1
komentarz

Przerwa! Legia idzie na mistrza!

45'

Gol! Strzelił Guilherme. Asystował mu Michał Kucharczyk.

Kucharczyk zagrał z lewej strony w pole karne. Guilherme przyjął sobie piłkę, poprawił i z około 12 metrów strzelił nie do obrony!

1
1
44'

A który to Hagi?

1
43'

Sasa Zivec upadł w polu karnym po starciu z Pazdanem. Nie ma karnego!

1
42'

Sasa Zivec huknął! Arkadiusz Malarz odbił piłkę.

1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Vacek. I nie zagra w kolejnym meczu!

1
38'

Ależ akcja Piasta. Rozpoczął ją Mateusz Mak, w polu karnym piętą zagrał do Zivca. Ten jednak źle odegrał na jedenasty metr.

1
38'

Niech się dzieje wola nieba... Oto dzisiejsza oprawa Legii.

1
36'

Jest piłkarskie święto!

2
33'

Piast gubi się przy stałych fragmentach gry. Co wrzuta w jego pole karne, to jest groźnie.

1
31'

Tak cieszy się Legia!

2
1
31'

Groźnie pod bramką Legii! Uros Korun uderzył potężnie z ostrego kąta, ale został zablokowany.

1
1
28'

Gol! Strzelił Igor Lewczuk. Asystował mu Artur Jędrzejczyk.

I mamy prowadzenie! Po rzucie rożnym zakotłowało się na piątym metrze. Piłkę najpierw dotknął Jędrzejczyk, ale ostatecznie do bramki wpakował ją Lewczuk!

3
1
25'

Kasper Hamalainen wygrał pojedynek z Hebertem. Dośrodkował, ale został zablokowany.

1
23'

Celnie strzelał Kasper HamalainenJakub Szmatuła pewnie złapał piłkę.

1
21'

Teraz przycisnęła Legia. Ale piłka w rękach Szmatuły.

1
21'

Jest duże wsparcie dla gości.

1
19'

Gorąco w polu karnym Piasta po rzucie rożnym. Jakub Szmatuła odbił piłkę przed siebie, ale niezbyt pewnie. Legioniści jednak nie umieli tego zamieszania wykorzystać.

1
18'

To Piast na razie gra w piłkę. Legia raczej tylko biega.

2
1
16'

Martin Nespor dostał piłkę od Marcina Pietrowskiego, ale źle przyjął piłkę i nie zabrał się do samotnej akcji. Kiedy już ją opanował, do oddał lekki strzał, prosto w bramkarza Legii.

2
1
13'

Piast znowu przy piłce, ale kolejny raz poszła niedokładna piłka w pole karne.

2
1
11'

Mateusz Mak szarżował w polu karnym. Z trudem, ale jednak Michał Pazdan i Adam Hlousek dali radę.

2
10'

A tu garść przedmeczowych ciekawostek.

2
9'

Zagranie w stronę Kamila Vacka, który wchodził w pole karne. Czech nie dostał jednak piłki.

2
7'

Pierwszy korner dla Legii. Długo leciała ta piłka, by wreszcie trafić do Hlouska. Ten zwlekał ze strzałem, a gdy już uderzył, trafił w rywala.

2
5'

Jędrzejczyk odważnie wszedł środkiem pola karnego, atakując piłkę głową. Dobrze ustawiony Hebert, oddalił jednak zagrożenie.

2
3'

Ostrożny początek. Jedni i drudzy badają rywala.

17:49

Piłkarze już na murawie. Legia na biało, Piast w czerwieni.

2
17:30
2
17:30

Fani Legii liczą, że w tak ważnym meczu obejrzą gole Nemanji Nikolicia, który wiosną już nie sieje takiego postrachu w szeregach obron rywali. Licznik bramek się zatrzymał, ale i tak robi wrażenie. Najlepszy strzelec stołecznych jest zdania, że presja leży po stronie Piasta, ale nie ma mowy o grze na remis.

2
17:30

Z kolei Stanisław Czerczesow już czeka na ten mecz...

2
17:30

Trener Radoslav Latal nie pompuje balonika, wręcz przeciwnie, za wszelką cenę zbija z piłkarzy presję. Zapewnia, że Piast przyjechał do stolicy skoncentrowany, z czystą głową i chęcią walki. My jednak nie wierzymy, że dla Czecha to "zwykły mecz".

2
17:30

To już dzisiaj! Czas na wielkie emocje i kluczowy mecz sezonu! Wszystkie oczy fanów piłki kopanej w Polsce skierowane na Łazienkowską, gdzie Legia stoczy bój o mistrzostwo z Piastem Gliwice. Z tym Piastem, na którego przed sezonem nikt nie stawiał. Czy kopciuszek ma szansę z krajowym potentatem jakim jest Legia? Świeży przykład rywalizacji na Wyspach pokazuje, że wszystko w futbolu jest możliwe. Czy Piast zrobi olbrzymi krok, by być polskim Leicester City? Przekonamy się już niebawem.