Koniec meczu i przekonujące zwycięstwo Romy na koniec sezonu!

Jeszcze efektowna parada Szczęsnego po strzale Bonaventury z rzutu wolnego.

1
90'

Doliczone 3 minuty.

86'

Gol! Strzelił Carlos Bacca. Gol honorowy dla Milanu! Po dośrodkowaniu Calabrii Bacca na raty pokonał Szczęsnego. Polak i tak zrobił co mógł w tej sytuacji.

83'

Roma. Schodzi: Mohamed Salah. Wchodzi: Edin Dzeko.

83'

Salah dograł do Pjanicia na 16. metr, a strzał Bośniaka zdołał obronić Donnarumma.

82'

Gol! Strzelił Emerson Palmieri. Trzeci gol dla Romy! Świetne wyszkolenie Tottiego wykreowało okazję Salahowi, który uderzył celnie. Donnarumma tylko sparował piłkę i Emerson skierował ją do niemal pustej bramki.

80'

Pewne piąstkowanie Szczęsnego po dośrodkowaniu Bonaventury z kornera.

1
1
80'

Milan zaczął prezentować się nieco korzystniej i rzymianie muszą się teraz bronić.

78'
77'

Efektowna akcja Romy, ale obrońcy czysto odebrali piłkę Tottiemu, który szykował się do strzału.

74'

Teraz było groźnie, ale Szczęsny świetnie interweniował po główce Hondy! Wciąż na czysto polski bramkarz.

1
1
71'

Wreszcie coś udało się Milanowi, ale strzał Bonaventury był zbyt lekki, by zaskoczyć Szczęsnego.

1
1
69'

SSC Napoli prowadzi z Frosinone już 3:0, więc AS Roma nie wywalczy wicemistrzostwa.

66'

Milan. Schodzi: Alex. Wchodzi: Davide Calabria.

66'

Roma dalej atakuje i możliwe, że upokorzy rywala. Milan już pogodzony z losem.

64'

Pjanić zostawił piłkę Tottiemu, który uderzył celnie, ale Donnarumma zdołał interweniować!

63'

Roma. Schodzi: Kevin Strootman. Wchodzi: Francesco Totti.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluigi Donnarumma. Bramkarz złapał piłkę po podaniu własnego obrońcy. Będzie rzut wolny pośredni.

59'

Gol! Strzelił Stephan El Shaarawy. Asystował mu Miralem Pjanić. 2:0 dla gości! Fantastyczne podanie Pjanicia za plecy obrońców do El Shaarawy'ego, a "Faraon" nie miał problemów z pokonaniem Donnarummy.

1
1
59'

Milan wciąż bezradny przeciwko Romie, która góruje nad gospodarzami w każdym elemencie.

57'

Żółtą kartkę otrzymał Luiz Adriano.

56'

Pokazał się w ofensywie Florenzi, jednak z jego próbą poradził sobie Donnarumma.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Philippe Mexes.

51'

El Shaarawy poszedł na przebój, wpadł w pole karne, ale po profesorsku powstrzymał go Alex.

50'

Ładna teraz akcja Milanu, jednak zamykający ją Honda przestrzelił z 14 metrów.

49'

Milan stara się przejąć inicjatywę, ale na razie gra toczy się w okolicach strefy środkowej.

46'

Początek II połowy.

20:30
46'

Milan. Schodzi: Mario Balotelli. Wchodzi: Luiz Adriano.

20:30

Przerwa w Mediolanie i prowadzenie Romy. Tymczasem SSC Napoli prowadzi 1:0 z Frosinone, więc rzymianie najprawdopodobniej i tak nie zostaną wicemistrzami.

43'

Niesygnalizowany strzał Florenziego z 16 metrów, ale dobry refleks Donnarummy uratował Milan!

41'

Aktywny jest Balotelli, jednak brakuje mu dokładności. Obrona Romy musi mieć się jednak na baczności.

38'

Teraz groźną akcję przeprowadzili Rossoneri. Na bramkę strzelał Balotelli, jednak został przyblokowany i Szczęsny nie musiał interweniować.

34'

Nie wygląda dobrze gra Milanu, Roma zbyt łatwo podchodzi pod bramkę Donnarummy.

32'

Ponownie Milan ratował Donnarumma, tym razem po uderzeniu Pjanicia.

31'

Nie najlepiej interweniował teraz Szczęsny, który wypuścił piłkę z rąk po płaskim strzale Hondy. Na szczęście dla niego nadbiegający gracze Milanu byli na spalonym.

29'

Efektowna interwencja Donnarummy po dośrodkowaniu Salaha spod linii końcowej.

28'

US Sassuolo prowadzi już 2:0 z Interem Mediolan i jeśli utrzyma prowadzenie, nawet wygrana z Romą nie da Milanowi awansu do Ligi Europy.

24'

Wciąż bez zagrożenia dla Szczęsnego. Milan nie ma na razie pomysłu na akcje ofensywne.

21'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Locatelli.

19'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Roma na prowadzeniu! Kapitalne prostopadłe podanie Strootmana do Salaha, który uniknął spalonego i tym razem wykorzystał sytuację sam na sam z Donnarummą. Gdzie byli obrońcy Milanu?

1
1
16'

Pierwsza okazja do zdobycia gola! Salah ruszył na bramkę, zgubił krycie, ale w sytuacji sam na sam oddał strzał obok słupka.

13'

Centra Balotellego z rzutu wolnego i Szczęsny musiał piąstkować piłkę.

1
1
12'

Milan zniwelował początkową przewagę Romy. Gra toczy się teraz głównie w strefie środkowej.

8'

Z 25 metrów przymierzył Balotelli, ale pomylił się dość wyraźnie.

7'

Szybko krąży piłka wśród rzymian, wszystko dzieje się na 20. metrze przed bramką.

4'

Szczęsny dał już próbkę umiejętności technicznych i zabawił się w drybling z Baccą.

20:30

Pierwszy gwizdek na San Siro!

20:30

Sędzia: Nicola Rizzoli.

20:30

Obie drużyny mają jeszcze o co grać. AS Roma walczy o wicemistrzostwo, AC Milan o 6. miejsce dające awans do europejskich pucharów.

Szczęsny pokonany, ale Roma i tak zwycięska. Zobacz skrót meczu AC Milan - AS Roma [ZDJĘCIA ELEVEN]