3:0
Zakończony
Hamburger SV
15:16

Koniec meczu w Dortmundzie i trzy punkty dla Borussii, która nadal walczy o mistrzostwo!

90'

Świetna interwencja Drobnego po atomowym strzale Aubameyanga!

89'

Dortmundczycy mają ochotę na zdobycie kolejnego gola. Bardzo dobry występ Borussii po bolesnej porażce na Anfield (3:4).

86'

Gol! Strzelił Adrian Ramos. Napastnik Borussii ustrzelił dublet, popisując się celną dobitką. Drobny pierwszy strzał obronił, przy drugim nie miał żadnych szans.

84'

Świetna akcja Aubameyanga, który umiejętnie dośrodkował do Ramosa. Kolumbijczyk głową przeniósł piłkę nad poprzeczką!

82'

Ładna akcja Ostrzolka, który minął dwóch rywali i płasko dograł przed bramkę. Czujny Burki złapał piłkę.

80'

Pierre-Emerick Aubameyang dośrodkował przed bramkę, gdzie głową piłkę wybił dobrze ustawiony Spahić.

78'

Goście pogodzeni z losem, gospodarze się nie śpieszą. Ostatnie minuty pod znakiem nudnej gry.

75'
70'

Trwają mało zdecydowane ataki Borussii, której nigdzie się już nie śpieszy.

67'
67'

Passlack główkował wzdłuż bramki w poszukiwaniu Ramosa. Piłkę zdołał przejąć Drobny.

65'
63'

Bardzo aktywny jest Pulisić, który nakręca akcje ofensywne Borussii.

61'

Ramos minął już Drobnego, ale z bardzo ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

59'

Ilicević dośrodkował przed bramkę, gdzie nie było jednak żadnego z partnerów Chorwata.

58'

W osłabieniu hamburczykom jeszcze trudniej będzie prowadzić ataki. Burki nie ma dzisiaj wiele pracy.

55'

Nieudany strzał Pulisicia z rzutu wolnego. Piłka zatrzymała się na murze.

54'

HSV. Schodzi: Gojko Kacar. Wchodzi: Jaroslav Drobny.

52'

Czerwoną kartkę otrzymał Rene Adler. Bramkarz HSV wybiegł na przedpole i "wyciął" Kagawę, który mógł znaleźć się sam przed pustką bramką.

50'

Po przerwie Borussia długo utrzymuje się przy piłce i nie pozwala HSV na przejęcie inicjatywy.

47'

Rzut karny dla Borussii? Zdaniem arbitra nie było faulu Ostrzolka na Passlacku! Kontrowersyjna decyzja.

46'

Początek II połowy.

15:16

Przerwa w Dortmundzie i pewne prowadzenie gospodarzy, którzy nie zachwycili, ale zaprezentowali wysoką skuteczność.

45'

Minuta doliczona do I połowy.

44'

Gol! Strzelił Adrian Ramos. Drugie trafienie dla Borussii! Pięknie zrobił to Ramos, który wymanewrował obrońców w polu karnym i uderzył w kierunku dalszego słupka. Adler bez szans!

42'

Źle rozwiązał teraz kontratak Pulisić. Niedokładne podanie do Kagawy w pełnym biegu.

38'

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Trafienie 17-latka dla Borussii Dortmund! Młody zawodnik oddał mocny, precyzyjny strzał z ponad 10 metrów i piłka przy słupku wpadła do siatki!

36'

Po błędzie Bendera Schipplock miał przed sobą tylko Burkiego, ale nie potrafił nawet oddać strzału. Fatalne zachowanie napastnika...

35'

HSV. Schodzi kontuzjowany Pierre-Michel Lasogga. Wchodzi: Sven Schipplock.

33'

Ramos poślizgnął się i dobrze rokująca akcja BVB spaliła na panewce.

29'

Nudny mecz w Dortmundzie. Borussia nie potrafi przebić się przez obronę HSV.

25'

Wciąż sporo walki na murawie Signal-Iduna Park i niewiele klarownych okazji strzeleckich.

22'

Rykoszet po strzale Pulisicia i piłka przeszła nad poprzeczką bramki Adlera.

21'

Nie kleją się na razie akcje ofensywne zawodnikom Borussii. HSV walczy jak równy z równym.

18'

Kapitalna okazja dla HSV! Po dośrodkowaniu Lasoggi głową strzelał Ilicević i piłka minęła słupek bramki Burkiego.

18'

Jeśli Borussia dzisiaj tylko zremisuje z HSV, będzie tracić do Bayernu Monachium już 9 punktów!

14'

Pierwszy błysk gości - z dystansu mocno uderzył Mueller i pomylił się tylko minimalnie!

12'

Po stałym fragmencie gry Kagawa wywalczył korner dla żółto-czarnych.

11'

Gundogan wywalczył rzut wolny dla BVB. A propos pomocnika - według doniesień jego transfer do Manchesteru City jest już przesądzony. Obywatele zapłacą ponad 30 mln euro.

7'

Borussia przeprowadziła już kilka obiecujących akcji ofensywnych. HSV skupiony na defensywie.

4'

Pulisić był bliski oddania groźnego strzału. W ostatniej chwili na przedpole wyszedł Adler i złapał piłkę.

2'

Po błędzie obrońców BVB z ostrego kąta strzelał Mueller, ale nie zaskoczył tym Burkiego.

15:16

Pierwszy gwizdek w Dortmundzie!

15:16

Co ciekawe, w 7 ostatnich pojedynkach tych zespołów 5 razy wygrał zespół z Hamburga. Jesienią u siebie zwyciężył 3:1.