PKO Ekstraklasa: 10. kolejka
01 paź 2021 18:00
90+2'
90+1'

Jesusowi Imazowi nie udało się pokonać Dominika Hładuna brawurowym lobem. Szybkie wznowienie bramkarza KGHM Zagłębia Lubin i trudno się temu dziwić - spieszy się gospodarzom.

2
1
4
5
6
90'

Doliczone siedem minut.

4
4
3
3
8
87'

Świetna kombinacja Miedziowych, ale nie zakończyła się odpowiednim strzałem. Piłka trafiła do Filipa Starzyńskiego, a ten z kilkunastu metrów powinien przynajmniej przymierzyć w bramkę. Zmarnowana szansa na doprowadzenie do remisu, a czasu już niewiele.

2
3
2
82'

Jagiellonia utrzymała piłkę na połowie przeciwnika i poczyna sobie całkiem rozsądnie. Była w zasadzie tylko jedna szansa na doprowadzenie do remisu, której nie wykorzystał Sasa Zivec. Czas pracuje na niekorzyść lubinian.

8
4
80'

Zmieniony gracz Miedziowych zszedł z opatrunkiem na głowie po zderzeniu z Kamilem Krukiem.

1
2
1
1
75'

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu akcja oskrzydlająca zespołu z województwa dolnośląskiego. Wszystko podsumowane rzutem rożnym i strzałem zza linii pola karnego ponad poprzeczką w bramce Pavelsa Steinborsa.

1
4
2
71'

Sasa Zivec miał ekspresowo możliwość doprowadzenia do remisu swoim uderzeniem. Słoweniec strzelił bez przyjęcia po dograniu z bocznego sektora boiska, ale nie zaskoczył odpowiednio ustawionego i wyciągniętego jak struna Pavelsa Steinborsa.

5
4
1
1
70'
1
2
1
1
1
69'

Piłka ponownie w bramce Miedziowych. Tym razem radość Jesusa Imaza została poskromiona z powodu spalonego przebiegającego blisko piłki Fiodora Cernycha. Dobra reakcja sędziego asystenta.

2
1
3
6
67'

Miedziowi nie przeprowadzili jeszcze wyrazistego ataku po uderzeniu do bramki Jesusa Imaza. Jagiellonia ustawiła się starannie w obronie, a jej działania zostały wzmocnione wprowadzeniem z ławki rezerwowych Michała Nalepy.

4
2
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Israel Puerto za niesportowe zachowanie.

Jagiellonia Białystok
1
1
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Zajić za niesportowe zachowanie.

KGHM Zagłębie Lubin
4
3
60'

Jesus Imaz trzecim zawodnikiem klasyfikacji strzelców z pięcioma golami na koncie.

5
2
2
komentarz

1
1
55'

Jesus Imaz na 1:0 dla Jagiellonii.

9
53'

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Tomas Prikryl.

Jagiellonia na prowadzeniu w Lubinie. Tomas Prikryl wykonał podanie z prawego skrzydła w centrum pola karnego, a Jesus Imaz miał hektary przestrzeni. Hiszpan nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i pokonał płaskim strzałem bez przyjęcia Dominika Hładuna.

29
10
3
2
4
52'

Piłka wrzucona z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy została powstrzymana przez obrońców. Jagiellonia Białystok pozostała jednak w ataku pozycyjnym i wymienia podania na połowie przeciwnika.

6
3
1
1
50'

Tomas Zajić nie poradził sobie z oddaniem strzału po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Piłka uciekła napastnikowi KGHM Zagłębia Lubin.

3
4
2
47'

Pavels Steinbors interweniował z powodzeniem poza własnym polem karnym. Reprezentant Łotwy nie pozwolił Erikowi Danielowi na opanowanie piłki po zagraniu z głębi pola.

3
3
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa na stadionie w Lubinie. Pierwsza nie była fascynującym widowiskiem. Tylko po jednym uderzeniu celnym. Jesus Imaz nie pokonał Dominika Hładuna, a Filip Starzyński nie zaskoczył Pavelsa Steinborsa.