Po rzucie rożnym Piasta, tylko aut dla gliwiczan.

3
1
90'

Szczepaniak upadł w polu karnym po popchnięciu przez Peszkę. Sędzia nie dopatrzył się podstaw do zagwizdania jedenastki.

10
4
1
1
3
89'

Ale nam się zrobił mecz! Po wrzutce Vassiljeva i strzale Szczepaniaka, świetnie w bramce Kuciak.

9
1
87'

Kolejna stuprocentowa szansa Lechii. Flavio Paixao strzelił minimalnie niecelnie z ostrego kąta.

6
3
1
7
3
86'

Kolejny rzut rożny Piasta, tym razem sytuację wyjaśnili obrońcy Lechii Gdańsk.

3
2
86'

Po siódmym rzucie rożnym Piasta, piękny strzał zza pola karnego oddał Sasa Zivec. Słowak jednak doskonale obronił.

7
3
2
2
3
83'

Mogło być 3:0! Peszko wrzucał w pole karne, tam minimalnie z piłką minął się Sławczew.

8
2
3
10
3
83'

Ni to strzał, ni to wrzutka. Zivec posłał piłkę daleko obok bramki Kuciaka.

4
3
1
1
81'

Kolejna akcja Lechii. Gdańszczanie nie zrozumieli jednak intencji Sławomira Peszki.

1
2
4
79'

Lechia. Schodzi: Joao Oliveira. Wchodzi: Milos Krasić. Nietypowa sytuacja w Gdańsku. Oliveira tuż po strzeleniu gola niefortunnie stanął nogą na murawę i doznał kontuzji. Zastąpił go Krasić.

1
1
2
6
2
78'

Gol! Strzelił Joao Oliveira. Asystował mu Simeon Sławczew. Piłkę w pole karne zagrał Paixao, głową przedłużył ją Sławczew, a Oliveira strzelił gola na 2:0!

32
16
8
4
8
76'

Lechia. Schodzi: Daniel Łukasik. Wchodzi: Simeon Sławczew. Polak zszedł z boiska z kontuzją.

75'

Mecz ogląda 3 427 widzów.

4
3
3
3
73'

To mógł, a nawet powinien być gol! Doskonałą piłkę dostał Joao Oliveira, jednak po jego strzale lepszy Szmatuła.

10
5
2
8
11
70'

Po rzucie wolnym Hateleya i zamieszaniu w polu karnym Lechii, piłkę złapał Dusan Kuciak. Piast coraz bardziej zdeterminowany.

8
3
2
3
4
69'

Po rzucie rożnym Badii, Jodłowiec sfaulował Vitorię, trafiając go głową w głowę.

1
5
68'

Kuciak obronił strzał Szczepaniaka. Dobijał Angielski, ale nie trafił w światło bramki. To mógł być remis!

5
2
3
66'

Żółtą kartkę otrzymał Steven Vitoria. Sfaulował wychodzącego do kontry Badię. To piąty żółty kartonik reprezentanta Kanady.

Lechia Gdańsk
1
1
6
65'

Po zbyt głębokiej wrzutce Peszki, piłkę złapał Szmatuła.

2
1
1
3
4
64'
62'

Dwa rzuty rożne Piasta, dwa razy najwyżej skoczyli piłkarze Lechii.

6
5
2
2
2
61'
61'

Po wycofaniu piłki przez Szczepaniaka, piłkę w światło bramki strzelił Konczkowski. Obronił Kuciak.

1
4
1
60'

Piast miał aut na wysokości pola karnego. Najwyżej jednak skakali gdańszczanie.

4
4
59'

Po rzucie wolnym Lechii piłka trafiła do Łukasika, który wrzucił ją w pole karne rywala. Joao Nunes kompletnie się jednak nie odnalazł na boisku.

1
3
3
2
57'

Gliwiczanie coraz częściej faulują. Lechia kradnie minuty i to jej z pewnością odpowiada.

6
4
2
1
1
53'

Jodłowiec sfaulował od tyłu Flavio Paixao. Wyglądało to groźnie, a Portugalczyk doznał urazu. Sędzia jednak nie zdecydował się pokazać drugiej żółtej kartki Jodłowcowi.

4
3
5
1
12
50'

Atakował Piast, Szczepaniak zamiast strzelić w światło bramki, ustrzelił jednak schodzącego do środka Ziveca.

3
5
1
1
3
49'

Akcja Piasta lewą stroną boiska. Sytuację wyjaśnił jeden z gdańskich obrońców.

5
3
1
1
2
48'

Od początku II połowy sytuację stara się odmienić Piast, który na razie jednak nie ma pomysłu na dojście pod bramkę rywala.

4
3
2
1
2
czas Druga połowa
46'

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Gerard Badia.

46+2'

Po kilkudziesięciu sekundach oczekiwania, sędzia nie zdecydował się na zobaczenie powtórki.

3
3
4
5
45'

Sędzia przedłużył I połowę o przynajmniej minutę.

2
2
45'

Gol! Strzelił Michał Nalepa. Asystował mu Patryk Lipski. Po rzucie wolnym Lipskiego, nikt nie atakował Michała Nalepy. Ten zrobił kółeczko w polu karnym i strzelił w okienko bramki Piasta.

40
18
7
7
13
44'

Mladenović usiłował wrzucić piłkę, trafił w trybuny.

1
4
44'

Paixao podał piłkę do będącego w polu karnym Oliveiry. Ten jednak źle przyjął piłkę i sytuację wyjaśnił obrońca.

2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Łukasik. Taktyczny faul na wychodzącym z kontrą Bukacie.

1
3
1
41'

Haraslin po akcji skrzydłem podał piłkę do tyłu do Paixao, ten jednak się pogubił

1
1
40'

Kontratak Piasta. Zivec podawał piłkę Valencii, jednak ten otrzymał ją na piętę i akcja momentalnie straciła tempo. Zmarnowana szansa gliwiczan.

1
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Jodłowiec. Ostro sfaulowany Borysiuk. Jodłowiec nie będzie grał w następnym meczu.

6
4
3
37'

Flavio Paixao sfaulował Marcina Pietrowskiego w środku boiska. Tempo meczu jeszcze bardziej spadło.

2
2
1
34'

Bez zagrożenia po rzucie rożnym Lechii.

1
1
1
2
33'

Potężny strzał Ariela Borysiuka z 40. metra. Szmatuła z trudem obronił piłkę. Był to pierwszy celny strzał w meczu.

8
2
2
30'

Konczkowski zablokował wrzutkę Mladenovicia. Tylko aut dla Lechii.

3
3
3
3
2
29'

Piast od kilku minut przestał przeważać. Lechia na razie tego nie wykorzystuje.

2
3
1
2
25'

Filip Mladenović wrzucał piłkę w pole karne. Sedlar dotknął piłkę łokciem, ale nie było żadnej intencji piłkarza Piasta. Nie ma karnego, decyzja sędziego słuszna.

3
2
4
23'

Z rzutu rożnego nic nie wyniknęło.

4
2
3
4
1
23'

Joao Nunes uratował Lechię wybijając piłkę na rzut rożny. Kolejna szansa dla Piasta.

3
3
2
1
21'

Dusan Kuciak wybijając piłkę z pola bramkowego strzelił prosto w aut...

1
4
3
1
1
20'

Ale szansa Piasta Gliwice! Indywidualną akcję przeprowadził Bukata, podał biłke na lewą stronę, a tam Sasa Zivec strzelił kilka centymetrów od spojenia słupka z poprzeczką! Coraz bardziej pachnie bramką dla gliwiczan.

7
4
2
1
2
18'

Po rzucie rożnym do piłki doszedł Zivec. Podawał ją Szczepaniakowi, jednak ten nie utrzymał piłki w boisku.

1
1
1
1
1
17'

Valencia skończył serię podań Piasta Gliwice. Wielka szansa Piasta, Lechię uratował Borysiuk, blokując strzał.

3
1
2
15'

Zapowiadała się ciekawa akcja Piasta. Gliwiczanie nie zdołali jednak oddać strzału.

3
1
1
12'

Vitoria ubiegł napastnika Piasta i podał piłkę głową do Kuciaka.

7
4
1
1
9'

Piast Gliwice spokojnie rozgrywa piłkę. Gdańszczanie to na razie bardziej obserwatorzy boiskowych wydarzeń.

3
5
3
3
4
6'

Po dośrodkowaniu Valencii, strazłu próbował Zivec. Ten jednak przy asyście Nunesa nie potrafił strzelić celnie.

2
2
6
3
2
5'

Kiks Paixao przy próbie dośrodkowania. Poziom gry na razie nie powala.

1
3
2
5
2
3'

Po długim aucie Piasta i zamieszaniu przed polem karnym Lechii, kompletnie nieudanym strzałem uraczył kibiców Tomasz Jodłowiec.

1
1
4
3
1
1'

Pierwszy strzał na bramkę Szmatuły. Próba Flavio Paixao mocno niecelna.