Zakończony

SSC Napoli

90'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Allan.

Również Dries Mertens ma hat-tricka! Podanie na wolne pole od Allana i Belg wkopał futbolówkę z bliska do bramki obok rezerwowego golkipera Bologna FC!

31
2
88'

Sędzia nie przedłuży wyraźnie tego spotkania. Bologna FC nie ma już w sobie wigoru. Bardziej pachnie siódmym golem dla przyjezdnych.

11
2
85'

Ostatnie szanse na zmianę wyniku. Spróbowała Bologna FC, a konkretnie Bruno Petković, który zamknął dośrodkowanie i spudłował z niewygodnej pozycji. Pepe Reina nie musiał interweniować w tej sytuacji.

8
82'

Uraz bramkarza Bologna FC okazał się zbyt poważny, by dokończył spotkanie. W jakimś stopniu miał również dość upokorzeń ze strony SSC Napoli.

11
5
80'
80'

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Marko Rog.

77'

Kibice Bologna FC zdegustowani, piłkarze zdemolowani, a tymczasem Emanuele Giaccherini zatańczył z obrońcami w polu karnym przeciwnika.

8
3
75'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj.

7
5
74'

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Faouzi Ghoulam.

Festiwal bramek pięknych nie ma końca! Marek Hamsik skompletował hat-tricka potężnym uderzeniem zza pola karnego. Cudem nie została rozerwana siatka.

70'

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Przebiegł się bezkarnie środkiem boiska Lorenzo Insigne i w ostatniej fazie akcji oddał piłkę Markowi Hamsikowi. Słowak zdobył swojego drugiego dziś gola technicznym strzałem ponad wysuniętym bramkarzem! 5:1, a jeden gol ładniejszy od drugiego.

68'

Bologna. Schodzi: Mattia Destro. Wchodzi: Bruno Petković.

wchodzi Wchodzi
Bruno Petković #21
schodzi Schodzi
11
6
65'

Im bliżej końca spotkania, tym pewniej czuje się Maurizio Sarri. Na rozgrzewkę wysłał Arkadiusza Milika, który wrócił do kadry meczowej SSC Napoli po poważnej kontuzji.

28
4
63'

Wszystko w porządku z bramkarzem gospodarzy i gra wznowiona. Przed momentem właściwie zachowali się obrońcy SSC Napoli i wyekpediowali piłkę po płaskim dośrodkowaniu.

8
2
62'

Napoli. Schodzi: Amadou Diawara. Wchodzi: Allan.

10
3
61'

Żółtą kartkę otrzymał Domenico Maietta.

8
6
59'

Jeszcze raz dobrze zachował się Antonio Mirante, który interweniował poza polem karnym i sprzątnął piłkę sprzed nosa Driesa Mertensa. Na nieszczęście zrobił sobie krzywdę.

11
58'

Niewiele można było powiedzieć o grze Antonio Mirante w pierwszej połowie. Głównie wyciągał piłkę z bramki. Przed momentem golkiper Bologna FC zatrzymał pewnie strzał Lorenzo Insigne z dystansu.

5
6
56'

Przypadkowe wstrzelenie piłki w pole karne SSC Napoli, po którym goście ekspresowo skontrowali. Marek Hamsik wybiegł sam na sam z bramkarzem i mógł zapytać, w który róg oddać uderzenie. Oddał, ale metr obok słupka!

7
6
54'

Piłkarze wysoko zawiesili sobie poprzeczkę w pierwszej połowie. Po przerwie na razie nieporównywalnie niższe tempo i poziom emocji.

3
5
51'

Popatrzyli piłkarze z Neapolu aż przeszli do ataku. Futbolówka przechodzi przez Piotra Zielińskiego, który dyktuje tempo akcjom gości.

11
2
49'

Vasilis Torosidis był ustawiony na skraju pola karnego i dostał podanie sprzed szesnastki. Trochę szczęśliwie, trochę technicznie ominął Pepe Reinę, po czym z ostrego kąta huknął w boczną siatkę. Od bramki SSC Napoli.

7
4
48'

Cały czas w posiadaniu piłki Bologna FC, ale kibicom nie podoba się tempo, w jakim miejscowa drużyna konstruuje swój atak. Jeżeli marzy o chociaż remisie, musi przyspieszyć.

5
1
47'

Krótko po powrocie z szatni rozgrywają gospodarze. SSC Napoli, które ma bardzo korzystny wynik, obserwuje co przygotowali rywale na drugą połowę.

12
3
Czy Arkadiusz Milik powinien wejść na boisko przy wysokim prowadzeniu SSC Napoli?
Tak
Nie
24
1
46'

Bologna. Schodzi: Luca Rizzo. Wchodzi: Simone Verdi.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

7
1
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

9
6
43'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Piotr Zieliński.

Drugie trafienie Belga i druga asysta Polaka! Brawo dla Piotra Zielińskiego za podanie w tempo między obrońców Bologna FC. Dries Mertens miał dużo czasu, więc wymanewrował bramkarza w sytuacji sam na sam i mimo ostrego kąta, dopełnił formalności. 4:1 dla SSC Napoli.

40'

Mobilizuje Pepe Reina do ostatnich, skutecznych interwencji w pierwszej połowie. Bologna FC przekonała się, że można skutecznie zaatakować i marzy o golu kontaktowym przed przerwą.

7
2
38'

Dużo jest miejsca na boisku po dwóch czerwonych kartkach. Stąd drużyny szybko przechodzą z fazy obrony do ataku. "Futbol na tak" w Bologni.

9
3
36'

Gol! Strzelił Vasilis Torosidis.

Dzieje się! Ekspresowa riposta Bologna FC i przyjezdni mają ponownie tylko dwa gole przewagi. Vasilis Torosidis wiedział, w którym miejscu trzeba być, by dobić piłkę, którą zatrzymał sekundę wcześniej Pepe Reina.

10
41
33'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Na nic zdało się pieczałowite ustawienie muru. Dries Mertens strzelił atomowo w ten narożnik bramki, którego powinien pilnować Antonio Mirante. 3:0 dla uczestnika Ligi Mistrzów!

55
3
32'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Adam Masina.

Siły liczebne wyrównane! Adam Masina dostał bezpośrednio czerwoną kartkę za sfaulowanie przeciwnika, który wychodził na czystą pozycję.

29
3
28'

Przegrupowanie drużyn po bardzo nerwowych, energetycznych minutach. SSC Napoli ma szczęście, że szybko wypracowało sobie przewagę dwóch goli.

8
1
26'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jose Callejon.

Napoli SSC będzie grać przez ponad godzinę w osłabieniu. Ostry faul na połowie przeciwnika i Jose Callejon sprowokował sędziego do pokazania drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki!

7
13
26'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Mattia Destro!

Nieprawdopodobne! Bologna FC mogła wrócić do gry, ale Mattia Destro strzelił z rzutu karnego zbyt lekko, zbyt nonszalancko i Pepe Reina zatrzymał futbolówkę!

25
6
24'

Po konsultacjach z asystentem sędzia Davide Massa podtrzymał swoją decyzję i za zagranie ręką Jose Callejona podyktował rzut karny dla Bologna FC.

5
5
24'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Callejon.

3
8
23'

Jose Callejon przerzucił piłkę nad głowami wszystkich obrońców Bologna FC. Za ich plecami przyczaił się Lorenzo Insigne i huknął z powietrza blisko słupka.

9
21'

Po faulu Amadou Diawary gospodarze posłali miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne SSC Napoli. Piłka została jeszcze trącona, ale zbyt mało zaskakująco, by ominąć Pepe Reinę.

4
2
20'

Żółtą kartkę otrzymał Amadou Diawara.

6
3
18'

Piłka krąży między zawodnikami w białych koszulkach i błękitnych spodenkach. Próbowali przyspieszyć i uruchomić podaniem Driesa Mertensa, ale ciut za mocno i Belg nie opanował futbolówki.

3
15'

Kwadrans za kibicami. Większość obecna na trybunach ma kwaśne miny. Pojedynek toczy się od początku na warunkach i pod dyktandu SSC Napoli.

2
2
11'

Żółtą kartkę otrzymał Erick Pulgar.

5
4
13'

Kombinacja SSC Napoli na obrzeżach pola karnego gospodarzy. Seria szybkich podań i najpewniej ostatnie do Lorenzo Insigne okazało się niecelne.

4
5
9'

Po prostu koszmarnie rozpoczęła mecz Bologna FC. Próbuje zebrać się do ataku, ale po dwóch silnych ciosach jest to skomplikowane zadanie.

3
4
6'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Piotr Zieliński.

Lorenzo Insigne uderzył płasko w sytuacji sam na sam obok zdezorientowanego Antonio Mirante. Znakomite podanie z głębi pola wrzucił przed nos strzelca Piotr Zieliński. Kolejna asysta reprezentanta Polski w Serie A stała się faktem!

4'

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Jose Callejon.

Perfekcyjnie złożył się do strzału głową Marek Hamsik i trafił w boczną siatkę Bologna FC. Po dośrodkowaniu Jose Callejona miał mnóstwo czasu i mógł nawet pozwolić piłce na kozioł!

2'

Pierwsze podanie za linię obrońców SSC Napoli. Byli oni szybsi od atakaujących Bologna FC, a ponadto sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Od rzutu wolnego przyjezdni.

7
1
20:31

SSC Napoli rozpocznie 23. kolejkę Serie A meczem na stadionie Bologna FC. W podstawowym składzie zespołu Maurizio Sarriego jest Piotr Zieliński, a na ławce rezerwowych zasiadł Arkadiusz Milik.