(2:1)
Zakończony

Chorwacja

90+2'

Chorwacja na połowie przeciwnika w doliczonym czasie, ale wątpliwe, że wyniknie z tego cokolwiek konkretnego.

3
2
1
1
1
90'

Doliczony czas.

4
2
2
2
2
90'

Portugalia. Schodzi: Vitinha. Wchodzi: Pedro Goncalves.

87'
83'

Wymiana podań i dogranie piłki do Nelsona Semedo. Ten nie oddał dokładnego uderzenia i tym samym nie odzyskał dwubramkowego prowadzenia dla Portugalii. Vatreni pozostają w kontakcie z przeciwnikami.

82'

Chorwacja jeszcze wierzy w możliwość odrobienia straty w Lizbonie.

1
1
80'

Akcja zmienników znad Adriatyku, jednak na jej zakończenie było uderzenie prosto w bramkarza.

78'

Chorwacja. Schodzi: Kristijan Jakic. Wchodzi: Ivan Perisić.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Kristijan Jakic #2
1
77'

Chorwacja. Schodzi: Luka Modrić. Wchodzi: Petar Sucic.

Petar Sucic #13
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

74'

Była szansa na przekucie rzutu wolnego w gola, ale Cristiano Ronaldo nie przebił się przez mur rozstawiony starannie przez Dominika Livakovicia.

1
1
1
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Modrić za awanturowanie się po gwizdku sędziego.

2
1
69'

Vitinha przedzierał się blisko linii pola karnego i nawet na moment znalazł miejsce do oddania uderzenia, jednak trafił w gąszcz przeciwników.

1
1
1
2
67'

Chorwacja. Schodzi: Mario Pasalić. Wchodzi: Luka Sucic.

Luka Sucic #21
65'

Była szansa na drugiego gola Cristiano Ronaldo, jednak po pierwsze kapitan reprezentacji Portugalii nie poradził sobie w pojedynku z Dominikiem Livakoviciem, a po drugie był na spalonym.

63'

Aktualnie po dwóch zmienników w obu jedenastkach.

61'

Chorwacja. Schodzi: Martin Baturina. Wchodzi: Igor Matanovic.

Igor Matanovic #22
Martin Baturina #16
1
59'

Dwie interwencje Dominika Livakovicia, który rozprawił się z dośrodkowaniami.

1
56'

Blisko Cristiano Ronaldo znalazło się jednocześnie kilku przeciwników i nie pozwolili oni na rozpędzenie się w kierunku bramki Dominika Livakovicia.

1
1
54'

Portugalia w posiadaniu piłki i w ten sposób zyskuje czas potrzebny do odniesienia zwycięstwa. Na pewno podopieczni Zlatko Dalicia potrzebują mocniejszego, agresywniejszego pressingu.

1
1
1
1
51'

Do obrony Chorwacji wszedł Duje Caleta-Car i interweniował po dośrodkowaniu. Dla odmiany, od rzutu rożnego Portugalia.

50'

Jubileuszowa bramka Cristiano Ronaldo!

49'

Dośrodkowanie Mario Pasalicia było przez moment problematyczne dla zespołu z Portugalii, ale ostatecznie znanemu z włoskich boisk pomocnikowi udało się wypracować jedynie korner dla Chorwacji.

1
48'

W przerwie od razu dwie zmiany personalne selekcjonera Portugalii i jedna trenera Chorwacji.

46'

Portugalia. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Joao Neves.

46'

Portugalia. Schodzi: Pedro Neto. Wchodzi: Nelson Semedo.

46'

Chorwacja. Schodzi: Marin Pongracic. Wchodzi: Duje Caleta-Car.

komentarz

Całkiem żwawa pierwsza połowa meczu w Lizbonie. Początek zdecydowanie dla Portugalii, ale później gra wyrównała się. Wynik 2:1 zapowiada jeszcze emocje po powrocie zespołów z szatni na boisko. Na razie chwila na złapanie oddechu.

1
45'

43'

Ostatnie ataki w żwawej pierwszej połowie meczu.

41'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Diogo Dalot.

Tym razem Chorwacja już odpowiedziała, a bramka kontaktowa w 41. minucie dodała Vatrenim wiary w możliwość zapunktowania. W zdobyciu gola na 1:2 pomógł gościom przeciwnik, ponieważ Diogo Dalot zaskoczył własnego golkipera po wstrzeleniu w pole bramkowe. Diogo Dalot zdobył drugiego gola w meczu, ale tym razem w niewłaściwym kierunku.

Portugalia
2
2
1
1
2
40'

Kombinacyjna wymiana podań reprezentantów Chorwacji. Wmieszali się w to gospodarze i nie pozwolili na przeprowadzenie skutecznego ataku.

1
38'

Chorwacja zdecydowanie mniej konkretna w ofensywie. Kolejne przyspieszenie, jednak Kristijanowi Jakiciowi zabrakło dokładnego uderzenia na zakończenie ataku.

34'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Nuno Mendes.

Cristiano Ronaldo pomylił się tylko raz i w 34. minucie podniósł prowadzenie Portugalii na 2:0. Kapitan zespołu wykorzystał podanie Nuno Mendesa.

12
6
2
1
3
31'

Na początku kwadransa przed przerwą Andrej Kramarić próbował wykorzystać dośrodkowanie Luki Modricia. Tym razem celne uderzenie, jednak Diogo Costa nie dał się pokonać. Piękna interwencja portugalskiego bramkarza.

1
27'

Chorwacja podkręciła tempo i zaczęło pachnieć wyrównaniem. Na razie jednak gospodarze nie pozwalają na wpakowanie piłki do ich bramki.

2
23'

Pierwsza połowa meczu już za półmetkiem.

1
22'

W podstawowych składach obu zespołów nie zabrakło legendarnych już Cristiano Ronaldo oraz Luki Modricia. Właśnie weterani mieli kolejne sytuacje podbramkowe. W 14. minucie Luce Modriciowi nie udało się przymierzyć w bramkę zza pola karnego, a w 22. minucie Cristiano Ronaldo nie pokonał z ostrego kąta Dominika Livakovicia. Chorwat wyciągnął prawą nogę i odbił piłkę na korner.

3
1
1
1
1
20'

Portugalia przypomniała o sobie w ofensywie, jednak oblężenie pola karnego Chorwacji nie zakończyło się ani jednym strzałem na bramkę Dominika Livakovicia.

1
1
17'

Diogo Costa popracował na przedpolu. Bramkarz reprezentacji Portugalii poradził sobie z dośrodkowaniem, które tylko zapowiadało się nieprzyjemnie.

15'

Po kwadransie na skromnym prowadzeniu gospodarze.

14'

Trochę późno, ale Chorwacja zaczęła grać pewniej na połowie przeciwnika. Drużyna z Bałkanów szuka sposobu na doprowadzenie do remisu. Luka Modrić nie przymierzył swoim uderzeniem zza pola karnego.

2
11'

Andrej Kramarić wpadł w pole karne Portugalii i miał ochotę na wyrównanie. W pewnym momencie oddanie uderzenia przez napastnika reprezentacji Chorwacji wyglądało na oczywiste, ale ostatecznie wdał się w niepotrzebny drybling i skończyło się jedynie wywalczeniem rzutu rożnego.

2
7'

Gol! Strzelił Diogo Dalot. Asystował mu Bruno Fernandes.

Ostrzeżenie dla Chorwatów było tylko jedno, a skoro nie zorganizowali się w obronie, to w 7. minucie padła bramka na 1:0 dla Portugalii. Bruno Fernandes dostarczył podanie w pole karne Diego Dalotowi, z którego upilnowaniem nie poradził sobie Borna Sosa. Pozycja do oddania uderzenia nie była może idealna, mimo to Diogo Dalot spokojnie znalazł metodę na pokonanie Dominika Livakovicia.

7
2
1
6'

W 6. minucie Portugalia oddała pierwsze w meczu niebezpieczne uderzenie. Roko Baturina nie popisał się na linii pola karnego i oddał piłkę Bruno Fernandesowi. Pomocnik nie zastanawiał się długo, ale swoim technicznym kopnięciem nie pokonał Dominika Livakovicia.

1
5'

Spokojne rozegranie zespołu z Portugalii. Zdenerwowali się przyjezdni i popełnili przewinienie w centrum pola.

3'

Gospodarze w białych strojach z zielonymi oraz bordowymi elementami. Z kolei Chorwacja na niebiesko z białymi oraz czerwonymi wstawkami.