Brym pokusił się o uderzenie z dystansu. Spokojna interwencja Verbruggena.

Absurdalny strzał z dystansu oddał Cornelius. Piłka poszybowała w kosmos.

wchodzi Wchodzi
Joey Veerman #16
schodzi Schodzi
83'

Holandia miała z tej akcji rzut rożny i jest już 4:0. Tym razem źle wyszedł na przedpole St. Clair, był wyraźnie spóźniony i van Dijk bez problemu trafił do siatki.

4
1
2
82'

Weghorst przed szansą. Doskonałe podanie Malena, ale rezerwowy dziś napastnik Holendrów nie dał rady pokonać St. Claira. Kapitalna interwencja.

3
2
79'
Samuel Piette #6
77'

Akcja gości. Sprawnie wyprowadzona kontra, Shaffelburg zagrał z lewego skrzydła w pole karne, ale zamykający to na wślizgu Hoilett strzelił obok słupka.

76'

Malen przyjął piłkę na szesnastym metrze, momentalnie poszukał strzału prawą nogą, ale zablokował go Davies.

74'

Obraz gry się nie zmienia. Holendrzy są w posiadaniu piłki. Kanadyjczycy coraz bardziej zrezygnowani.

71'
70'
Mathieu Choiniere #24
Stephen Eustaquio #7
70'
Cyle Larin #9
70'

Zablokowany strzał Bergwijna zza pola karnego. Holandia w natarciu.

67'

Kompletnie bez argumentów reprezentacja Kanady.

66'

Duże zamieszanie w holenderskim polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie wykorzystali tego przyjezdni. Zabrakło strzału.

63'

Ile on przebywał na boisku?! Weghorst wbija kolejny gwóźdź do trumny Kanady. St. Clair nie złapał piłki po płaskim strzale Schouten i Weghorst z bliska dokonał egzekucji.

62'

Holandia. Schodzi: Brian Brobbey. Wchodzi: Wout Weghorst.

60'

Efektowna akcja gospodarzy. Bawią się. Wcinka Geertruidy w pole karne, przytomne odegranie Frimponga, po którym do przewrotki złożył się Depay. Nie trafił czysto w piłkę i bramkarz miał ułatwione zadanie.

60'

Pierwsza połowa długimi fragmentami była jeszcze wyrównana, ale po przerwie oglądamy jazdę w jedną stronę.

58'

Sprawdzano jeszcze ewentualnego spalonego Frimponga w początkowej fazie akcji, ale nic takiego nie miało miejsca. Gol uznany.

57'

Frimpong trafia na 2:0! Technicznie przymierzył przy dalszym słupku. Najpierw zablokował go Davies, ale piłka została pod nogami Holendra i ten już wiedział, co z nią zrobić.

56'

Kanada. Schodzi: Tajon Buchanan. Wchodzi: Charles-Andreas Brym.

Charles-Andreas Brym #25
56'
Alistair Johnston #2
54'

Piłka wybita po dośrodkowaniu Eustaquio. Po chwili mieliśmy jeszcze centrę z drugiej strony i tym razem bardzo pewnie na przedpolu spisał się Verbruggen.

53'

Kontratak Kanady. Shaffelburg dostał podanie na wolne pole, ruszył lewym skrzydłem, ale nie miał kompletnie wsparcia. Zdecydował się na strzał z bardzo ostrego kąta i trafił w Verbruggena. Korner.

50'

Gol! Strzelił Memphis Depay. Asystował mu Jeremie Frimpong.

Holandia 1:0! Długo budowali tę akcję, w końcu Frimpong popisał się fantastycznym dośrodkowaniem i Depay z pięciu metrów posłał piłkę do siatki.

50'

Holendrzy zdecydowanie przeważają na początku drugiej połowy.

1
49'

Gravenberch w indywidualnej akcji. Miał dużo swobody, wbiegł w pole karne, ale strzelił zbyt lekko. Broni St. Clair.

46'

Gramy!

czas Druga połowa
46'

1
45+1'

Stuprocentowa szansa dla Holandii. Po fenomenalnym podaniu Depaya oko w oko z kanadyjskim bramkarzem znalazł się Brobbey, ale strzelił prosto w niego!

5
4
1
1
1
45'

Sędzia dolicza minimum 2 minuty.

2
1
3
1
1
45'

Szansa dla Kanady! Kone miał niewiarygodnie dużo miejsca w polu karnym. Został totalnie odpuszczony, podał na piąty metr, ale Larin fatalnie spudłował!

1
1
44'

Depay z rzutu wolnego. Piłka trafiła w głowę zawodnika w murze i przeleciała obok bramki.

42'

Brobbey kapitalnie zastawił się z piłką. Zagrał w tempo do Frimponga i ten oddał strzał z ostrego kąta, ale dobrze w bramce spisał się St. Clair.

1
41'
Moise Bombito #15
Kanada
39'

Depay z rzutu wolnego, ale Brobbey nie oddał dobrego strzału. Fatalnie przyłożył głowę do piłki.

38'

Co za akcja van de Vena! Ależ ruszył lewym skrzydłem, zaimponował szybkością i zagrał piłkę w pole karne. Wijnaldum miał mnóstwo miejsca w "szesnastce', jednak strzelił zbyt lekko i zdążył wybić futbolówkę sprzed bramki Cornelius!

37'

I ta przerwa wybiła z rytmu Holendrów. Kanada odzyskała kontrolę, odsunęła grę od własnej bramki.

34'

Gra wznowiona. To chyba nic poważnego.

33'

Tymczasem przerwa w grze. Jakiegoś urazu doznał Davies.

32'

Teraz świetnie podłączył się Frimpong. Dynamicznie wbiegł w pole karne, zagrywał płasko na piąty metr i w ostatniej chwili uprzedzony został Depay. Kapitalna interwencja Johnstona.

31'

Niestety niewiele dzieje się na boisku. Holandia w ataku pozycyjnym, ale nie ma z tego praktycznie nic.

31'

Miękka wrzutka Depaya z rzutu wolnego. Pomysł dobry, wykonanie dużo gorsze. Wyglądało to tak, jakby koledzy nie wiedzieli, co będzie grane w tej sytuacji.

28'

Kolejna akcja gospodarzy. Z linii końcowej wrzucał Wijnaldum, lecz Depay nie oddał czystego strzału głową.

27'

Szybka i bardzo ładna akcja Holandii, ale strzał Wijnalduma z ostrego kąta obronił St. Clair. Wcześniej był jednak spalony Brobbeya.

24'

Jeszcze raz przyjezdni, mieliśmy coś w rodzaju centrostrzału Eustaquio, natomiast Verbruggen nie popełnił błędu. Pewna interwencja.

24'

Rzut rożny dla gości. Wrzucał Eustaquio, ale Holendrzy wybili piłkę. Przez moment było niebezpiecznie.

21'

Frimpong wypracował sobie sytuację strzelecką przed polem karnym, jednak wyraźnie się pomylił. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.

20'

Kanadyjczycy mają problem, żeby wydostać się z własnej połowy. Już nie ma takiego swobodnego wychodzenia spod pressingu.

17'

Rośnie przewaga Holandii w ostatnich minutach.

16'

Dobre dośrodkowanie Blinda z rzutu wolnego, ale Wijnaldum strzelił obok bramki z jedenastu metrów. Sporo zabrakło.

14'

Nieudana wrzutka Daviesa. Piłka trafiła w boczną siatkę. To spora pomyłka, raczej nie mówimy o próbie strzału.

13'

Czekamy na jakieś klarowne sytuacje. Na razie możemy chwalić jednych i drugich za pressing, pomysł na grę, natomiast konkretów brak.

12'

Długo budowali akcję Holendrzy, ale brakowało strzału. Był duży gąszcz w polu karnym, bo Kanadyjczycy bronili się bardzo głęboko. W końcu trochę przestrzeni znalazł Frimpong, ale zabrakło mu precyzji przy dośrodkowaniu.

8'

Póki co Kanada znajduje sposób na powstrzymywanie rywali. Jest wysoki pressing, jest agresywny odbiór.

1
6'

Skład Holandii jest dziś mocno eksperymentalny. W meczu przeciwko Polsce grać będą inni zawodnicy, natomiast system gry raczej pozostanie taki sam.

1
1
5'

Składna akcja gości. Johnston zagrał po linii na kilkadziesiąt metrów, Buchanan miał dużo miejsca na skrzydle, lecz nie podał celnie w okolice piątego metra.

4'

Kontratak Holendrów, ale Brobbey zaplątał się w dryblingu przed polem karnym. Trochę nie w tempo podał mu Depay.

1'

Kanada dziś gra na biało-czerwono, a więc mamy przedsmak pierwszego meczu Polski z Holandią na Euro 2024.