Lazio Rzym. Schodzi: Danilo Cataldi. Wchodzi: Toma Basić.

Toma Basić #88
schodzi Schodzi
83'

Gol! Strzelił Leonardo Bonucci.

Od tego momentu jest praktycznie pozamiatane na Stadio Olimpico. Jeszcze raz za egzekwowanie rzutu karnego zabrał się Leonardo Bonucci, który przygotował także drugi sposób na pokonanie Pepego Reiny.

5
4
1
1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Alberto za niesportowe zachowanie.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Pepe Reina za sprokurowanie drugiego rzutu karnego.

Lazio Rzym
1
1
79'

Nareszcie wyczekiwana przez rzymian szansa na doprowadzenie do remisu. Akcja przeprowadzona przez Sergeja Milinkovicia-Savicia, Raula Moro oraz Vedata Muriqiego nie została podsumowana odpowiednio dobrym strałem przez reprezentanta Kosowa.

77'

Skuteczna interwencja Wojciecha Szczęsnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Coraz bliżej zachowania czystego konta jest reprezentant Polski.

75'

Lazio Rzym. Schodzi: Felipe Anderson. Wchodzi: Raul Moro.

Raul Moro #27
1
75'

Juventus FC. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Moise Kean.

72'

Federico Chiesa od czasu do czasu przypomina gospodarzom o konieczności pilnowania sytuacji w defensywie. Reprezentant Włoch starał się rozegrać akcję bramkową z Dejanem Kulusevskim. W ostatnim momencie zabrakło Bianconerim wypieszczonego podania.

68'

Maurizio Sarri zdecydował się na wprowadzenie co prawda nieskutecznego, ale klasycznego napastnika. Być może Biancocelesti będą próbowali dostarczyć reprezentantowi Kosowa dokładne dośrodkowanie. Na pewno oznacza to trochę wyzwań dla stoperów Juventusu, czyli Leonardo Bonucciego oraz Matthijsa de Ligta.

65'

Lazio Rzym. Schodzi: Mattia Zaccagni. Wchodzi: Vedat Muriqi.

Vedat Muriqi #94
62'

Niebawem pierwsza zmiana w Lazio.

59'

Luis Alberto starał się przedrzeć przez obronę Bianconerich, która funkcjonuje bez zarzutu. Lazio pokłada nadzieje w kreatywnym hiszpańskim pomocniku. Brakuje jednak przede wszystkim egzekutora gospodarzom. Na przynajmniej doprowadzenie do remisu pozostało pół godziny.

54'

Problemy podopiecznych Maurizio Sarriego. Na dodatek gospodarze dają się ponosić niezdrowym emocjom. Nieustannie mają oni żal do Marco Di Bello za podyktowanie rzutu karnego za przewinienie na Alvaro Moracie. Nie zgadzają się również z innymi rozstrzygnięciami arbitra.

49'

Po przerwie ponownie niebezpiecznie zaatakował Leonardo Bonucci. Szansa na skompletowanie dubletu przez jednego z najmniej spodziewanych w tej roli zawodników. Tym razem piłka strącona przez stałym fragmencie gry przeleciała nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Pepego Reinę.

46'

Pora na drugą połowę spotkania na Stadio Olimpico. Pierwsza solidnie przedłużona z powodu przerwy spowodowanej urazem Danilo. Mieli o czym myśleć rzymianie w szatni. Kreowanie sytuacji podbramkowych dotychczas przychodziło im z trudem, a mają stratę do odrobienia po uderzeniu z rzutu karnego Leonardo Bonucciego.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Lazio?
Tak
Nie
1
1
45'

43'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj za ostre przewinienie.

38'

Pepe Reina poskromił futbolówkę po podaniu Matthijsa de Ligta w kierunku rozpędzonego Juana Cuadrado. Kolumbijczyk nie miał możliwości oddania uderzenia i tym samym strzelenia gola w drugim meczu z rzędu.

1
36'

Dwa kwadranse spotkania za drużynami. Początek ze wskazaniem na Lazio, ale osierocona przez Ciro Immobile ekipa nie potrafiła potwierdzić dobrego fragmentu uderzeniem do bramki Wojciecha Szczęsnego. Skuteczniejsi są Bianconeri, którzy zdobyli prowadzenie strzałem z rzutu karnego Leonardo Bonucciego.

34'

Sergej Milinković-Savić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego przyznanego za przewinienie na Felipe Andersonie. Piłka kopnięta przez reprezentanta Serbii została niebawem poskromiona przez Wojciecha Szczęsnego.

1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za ostre przewinienie.

1
27'

Piłka po długim podaniu w pole karne Juventusu została przechwycona przez wysoko ustawionego Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski nie pozwolił na jej opanowanie żadnemu z atakujących podopiecznych Maurizio Sarriego.

25'

Leonardo Bonucci dał prowadzenie Starej Damie.

23'

Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Leonardo Bonucci. Reprezentant Włoch nie zawiódł pozostałych zawodników Juventusu, a wśród nich Alvaro Moratę, który wypracował jedenastkę. Bianconeri są na prowadzeniu na Stadio Olimpico.

2
3
1
1
1
21'

Rzut karny dla Juventusu za faul na Alvaro Moracie.

2
1
3
1
1
19'

Gra została wznowiona przez Wojciecha Szczęsnego po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi Danilo. Juventus stara się zorganizować do bardziej zdecydowanego ataku, a wprowadzenie z ławki rezerwowych akurat Dejana Kulusevskiego świadczy o odwadze trenera Massimiliano Allegriego.

17'

Zmiana w Juventusie spowodowana urazem. Pech Danilo.

15'

Juventus FC. Schodzi: Danilo. Wchodzi: Dejan Kulusevski.

11'

Pedro Rodriguez domagał się od Marco Di Bello przyznania Lazialim rzutu karnego. Sędzia nakazał doświadczonemu Hiszpanowi podnieść się z boiska, piłka została przyznana podopiecznym Massimiliano Allegriego.

8'

Juventus musi uważać również na ustawionego wysoko Mattię Zaccagniego. Włoch jeszcze nie zaoferował rzymianom wiele ciekawego po transferze z Hellasu Werona. Takie spotkanie jak sobotnie jest dla niego szansą na przekonanie do swoich umiejętności trenera Maurizio Sarriego.

5'

Ponownie rzymianie atakowali z wykorzystaniem początkowo wszędobylskiego Felipe Andersona. Akcja Brazylijczyka została poskromiona przez ustawionego w odpowiednim miejscu Matthijsa de Ligta. Juventus daje się wyszumieć gospodarzom i pytanie, kiedy odpowie swoim natarciem.

3'

Gospodarze odważnie w pierwszych minutach starcia z byłym mistrzem Włoch. Próbował coś interesującego zdziałać na skrzydle Felipe Anderson. Brazylijczyk, a także Pedro Rodriguez muszą brać na siebie odpowiedzialność za ofensywę Lazialich pod nieobecność kontuzjowanego Ciro Immobile.

17:52

Wojciech Szczęsny zagra od pierwszego gwizdka.

1
01:33

Sędzia: Marco Di Bello

01:33

Przygotowania Bianconerich do wyprawy do Rzymu.

01:33

Tak wyglądał poprzedni mecz Bianconerich.

01:33

Juventus również zwyciężył w meczu poprzedzającym przerwę reprezentacyjną. Stara Dama strzeliła Fiorentinie gola na 1:0 w doliczonym czasie. Juan Cuadrado zdążył rozstrzygnąć pojedynek na korzyść podopiecznych Massimiliano Allegriego. Z powodu urazu Wojciecha Szczęsnego wystąpił Mattia Perin.

2
1
1
1
1
01:33

Wojciech Szczęsny wystąpił w przerwie reprezentacyjnej w dwóch meczach zespołu Paulo Sousy.

01:33

Ciro Immobile musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji Włoch z powodu urazu.

01:33

Rzymianie poradzili sobie w poprzednim meczu na Stadio Olimpico. W rywalizacji z beniaminkiem Salernitaną odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0. Do bramki przeciwnika z Kampanii przymierzyli kolejno Ciro Immobile, Pedro Rodriguez oraz Luis Alberto.

1
01:33

Laziali rozprawili się z zaprzyjaźnionym przeciwnikiem.

01:33

Liga włoska powraca po przerwie reprezentacyjnej. Daniem głównym w sobotę będzie konfrontacja Lazio z Juventusem FC. Szkoleniowcem Biancocelestich jest Maurizio Sarri, który jeszcze niedawno poprowadził Starą Damę do zdobycia jak dotąd ostatniego scudetto.