Dla pewności arbiter jeszcze skorzystał z VAR-u, podtrzymana decyzja o karnym.

2
2
2
81'

RZUT KARNY DLA EVERTONU! Spóźniony Alexander-Arnold podciął Calverta-Levina, gdy ten był w sytuacji sam na sam. Nie miał  jednak zamiaru atakować rywala. Podnosząc się, przewrócił go.

6
2
1
1
6
78'

Seria dośrodkowań Liverpoolu, ale żadno nie znajduje adresata.

75'

Ciekawostka - Everton nie wygrał na Anfield w lidze od 1999 r.

2
2
73'

Everton skupiony na obronie, próbuje kontrować, ale z miernym skutkiem. Liverpool wali głową w mur.

2
69'

Co za kocioł, uwaga, Salah pod bramką i strzela z bliska w Pickforda! Jeszcze chce Shaqiri dobić, ale bramkarz uprzedza go i łapie piłkę!

1
1
1
2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Sadio Mane.

1
2
1
65'

Alexander-Arnold płasko w pole karne, ale nikt nie sięga tej piłki.

1
64'

Sigurdsson teraz z powietrza, ale łapie to pewnie Alisson.

1
1
61'

Uwaga, Richarlison w polu karnym, ale nie oddaje strzału, wszystko przeciąga i traci piłkę.

2
59'

Everton. Schodzi: Andre Gomes. Wchodzi: Gylfi Sigurdsson.

55'

Płaski strzał Firmino zza pola karnego, łapie to Pickford.

2
53'

Bardzo intensywne ataki Liverpoolu, próbują dosłownie wjechać do bramki, ale brakuje celności.

1
50'

Alexander-Arnold przed bramkę do Mane i w ostatniej chwili uprzedza go obrońca! jeszcze poprawka z drugiej strony i znowu Mane, ale główkuje nad bramką.

1
1
47'

Robertson na głowę Mane, łapie strzał Pickford.

1
1
1
czas Druga połowa
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Ozan Kabak.

1
45'

Gra robi się mocno siłowa i fizyczna, a tymczasem doliczono 4 minuty.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes.

37'

Wrzutka Robertsona, nabiega Phillips, ale strzał głową trafił tylko w boczną siatkę. Kąt był prawie zerowy.

2
35'

Jones z dystansu, ale nie dokręcił odpowiednio piłki.

1
34'

Jeszcze Digne z dystansu, ale w trybuny.

33'

Mocne dośrodkowanie Digne'a, leci Coleman na szczupaka, strzela i instynktownie odbija Alisson! Co za okacja!

1
29'

A jednak Henderson nie zagra dalej, ból jest zbyt silny...

27'

Henderson jeszcze próbuje to rozchodzić. Jest z lekarzami, chce wrócić na boisko! Niewiarygodne!

2
1
26'

Henderson kontuzjowany, mięsień dwugłowy naciągnięty lub naderwany. Będzie zmiana.

1
1
1
3
1
25'

Henderson szarpany przez Doucoure, ucieka i upada. Bez kontaktu z rywalem. Sędzia gwiżdże faul za to wcześniejsze przytrzymywanie.

1
21'

Jeszcze Alexnader-Arnold z dystansu i opuszkami palców trąci to Pickford! Co za obrona!

1
1
1
1
1
21'

Długa piłka na Robertsona, wyprzedza Colemana, przyjmuje i upada w polu karnym. Sędzia nie gwiżdże rzutu karnego.

2
1
1
1
2
20'

Teraz Henderson z powietrza i fenomenalna interwencja Pickforda!

2
1
1
1
1
19'

Ciasno pod bramką Evertonu, wbiega Firmino, jest strzał i odbija to Pickford!

2
1
1
1
1
15'

Oba zespoły w ataku próbują grać płynnie, ale muszą mierzyć z destrukcyjnie grającą obroną. Wyrównana walka.

2
1
1
1
1
11'

Thiago na głowę Wijnalduma, strzał niecelny.

1
3
1
2
3
9'

Kontra gospodarzy, Mane dośrodkowuje i Pickford odbija piłkę tuż przed Jonesem!

2
1
1
2
1
6'

Oba zespoły pracują wysokim pressingiem. A w wirtualnej tabeli przy takim wyniku Everton zrównuje się punktami z LFC.

2
1
1
1
1
3'

Gol! Strzelił Richarlison. Asystował mu James Rodriguez. Prostopadłe podanie i Brazylijczyk pokonuje rodaka w sytuacji sam na sam. Everton obejmuje bardzo szybkie prowadzenie!

16
9
2
3
5
1'

Pierwsza akcja Evertonu, nabiega na dorzucaną piłkę Godfery, ale posyła ją obok bramki.