Mistrz już tuż za liderem La Ligi. Potknięcie Realu Sociedad

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROMAN RIOS  / Na zdjęciu: Thomas Lemar cieszy się z gola
PAP/EPA / ROMAN RIOS / Na zdjęciu: Thomas Lemar cieszy się z gola

Coraz ciekawiej w La Lidze. W niedzielę wygrało Atletico Madryt i co najmniej na kilka godzin wskoczyło na 2. miejsce. Przegrał dotychczasowy wicelider Real Sociedad.

Real Sociedad doznał drugiej w sezonie porażki. Wicelider tabeli grał w Barcelonie z Espanyolem.

Jedyna bramka w meczu padła na dwanaście minut przed końcem. Gola dla beniaminka La Ligi zdobył Yonel Herrera.

Na 2. miejsce w tabeli wskoczył mistrz. Atletico do przerwy bezbramkowo remisowało z Cadizem. Worek z bramkami otworzył się po zmianie stron. Ostatecznie drużyna z Madrytu wygrała 4:1.

Wciąż bez wygranej w sezonie jest Levante. Zamykający La Ligę zespół do przerwy mógł się łudzić, że z Sewilli z potyczki z Realem Betisem wywiezie komplet punktów. W 2. połowie miejscowi zdobyli trzy gole i zwyciężyli 3:1.

Real Betis - Levante UD 3:1 (0:1) 0:1 - Mustafi 7' 1:1 - Juanmi 54' 2:1 - Juanmi 63' 3:1 - Juanmi 78'

Espanyol Barcelona - Real Sociedad 1:0 (0:0) 1:0 - Herrera 78'

Cadiz CF - Atletico Madryt 1:4 (0:0) 0:1 - Lemar 56' 0:2 - Griezmann 70' 0:3 - Correa 73' 1:3 - Oblak (sam.) 86' 1:4 - Cunha 86' [multitable table=1362 timetable=10738]Tabela/terminarz[/multitable] Czytaj także: Duże problemy gwiazdy Barcelony. Nie zagra do końca roku Niedosyt Granady i Valencii