Ligue 1: Neymar po raz kolejny zapewnił zwycięstwo Paris Saint-Germain

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Neymar
Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Neymar

Po niedawnym powrocie po kontuzji Neymar po raz trzeci zapewnił zwycięstwo Paris Saint-Germain. Tym razem Brazylijczyk zdobył bramkę dla PSG w meczu z Girondins Bordeaux (1:0).

Ekipa PSG przystępowała do sobotniej rywalizacji podrażniona środową porażką z drużyną Stade de Reims (0:2) i zwycięstwem chciała się zrehabilitować za drugą "wpadkę" w sezonie.

Podopieczni Thomasa Tuchela od początku starcia mieli bardzo dużą przewagę. W 9. minucie do siatki trafił Layvin Kurzawa, lecz w momencie podania był na pozycji spalonej i sędzia słusznie tego gola nie uznał.

Później groźnie strzelali Idrissa Gueye i dwukrotnie Neymar, ale golkiper gospodarzy, Benoit Costil, nie dał się pokonać. Ostatecznie pierwsza połowa batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron paryżanie wciąż nie mogli sforsować defensywy Żyrondystów, a sporo ożywienia w szeregi gości wniosło dopiero wejście Kyliana Mbappe'a Lottina.

To właśnie ten zawodnik w 70. minucie wyłożył Neymarowi piłkę jak na tacy, a reprezentant Brazylii nie miał problemów ze strzeleniem gola z bliskiej odległości.

Jak się później okazało, były piłkarz Santosu zapewnił swojemu klubowi komplet punktów, dzięki któremu drużyna z Paryża wróciła na pozycję lidera francuskiej ekstraklasy.

Po raz kolejny zawiódł Olympique Lyon, który po samobójczej bramce Fernando Marcala uległ przed własną publicznością FC Nantes.