Ligue 1: Paris Saint-Germain znów zawiodło, Edinson Cavani nie wykorzystał rzutu karnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Neymar
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Neymar

Paris Saint-Germain w dalszym ciągu zawodzi. Tym razem mistrzowie kraju w 35. kolejce Ligue 1 tylko zremisowali z OGC Nice 1:1. W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Edinson Cavani.

PSG już wcześniej zapewniło sobie tytuł mistrza Francji i na dużym spokoju mogło podejść do konfrontacji z walczącym o europejskie puchary zespołem z Nicei.

Paryżanie od początku rywalizacji mieli sporą przewagę optyczną. Podopieczni Thomasa Tuchela dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką, ale w pierwszej połowie potyczki stworzyli tylko jedną groźną sytuację.

W 9. minucie celnie uderzył Neymar, a skuteczną interwencją popisał się Walter Benitez. Później na boisku nie działo się zbyt wiele i I odsłona konfrontacji zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ciekawiej na murawie było po przerwie. Niedługo po starcie gry prostopadłe podanie od Dante wykorzystał Igniatius Ganago, który mocnym strzałem po poprzeczkę otworzył wynik tego spotkania.

Przyjezdni mogli pójść za ciosem, ale w 58. minucie piłka po zagraniu Allana Sainta-Maximina trafiła w aluminium i wróciła do gry.

Niewykorzystana okazja niespełna 120 sekund później zemściła się na OGC Nice. Przeciwnika we własnej "16" sfaulował Patrick Burner i sędzia odgwizdał rzut karny, który wykorzystał Neymar.

Gospodarze złapali wiatr w żagle i do samego końca walczyli o zwycięstwo. Mistrzowie Francji byli blisko celu, bo arbiter w doliczonym czasie gry podyktował na ich rzecz kolejną "jedenastkę". Tym razem do piłki podszedł Edinson Cavani, ale zawiódł - uderzył źle (w środek bramki) i jego strzał obronił Benitez. Ostatecznie starcie zakończyło się niespodziewanym podziałem punktów (1:1).

Ligue 1, 35. kolejka:

Paris Saint-Germain - OGC Nice 1:1 (0:0) 0:1 - Igniatius Ganago 46' 1:1 - Neymar 60' (k.)

***

RC Strasbourg Alsace - Olympique Marsylia 1:1 (0:0) 0:1 - Valere Germain 48' 1:1 - Kenny Lala 65'

Girondins Bordeaux - Angers SCO 0:1 (0:1) 0:1 - Stephane Bahoken 40'

EA Guingamp - SM Caen 0:0

Stade Rennais - Nimes Olympique 0:3 (0:2) 0:1 - Jordan Ferri 26' 0:2 - Renaud Ripart 43' 0:3 - Denis Bouanga 46'