Islandczyk może trafić do Górnika Zabrze. Adam Örn Arnarson na testach

Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabre

Górnik Zabrze nadal szuka wzmocnień. Na zgrupowaniu na Cyprze przez sztab szkoleniowy śląskiego klubu sprawdzany jest reprezentant Islandii, Adam Örn Arnarson.

23-letni Islandczyk w narodowych barwach rozegrał tylko jedno spotkanie. Adam Örn Arnarson wystąpił w sierpniu 2017 roku w przegranym 0:1 meczu z Meksykiem. Na dwa tegoroczne mecze towarzyskie reprezentacji Islandii - ze Szwecją (2:2) i Estonią (0:0) był powołany do kadry, ale w obu przypadkach nie pojawił się na boisku.  Od 1 stycznia prawy obrońca pozostaje bez klubu.

Wcześniej Arnarson był zawodnikiem norweskiego Aalesunds FK, w którym w minionym sezonie zagrał w 30 ligowych meczach, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył pięć asyst.

Arnarson rozegrał całą drugą połowę w sobotnim sparingu Górnika Zabrze z FK Teplice (0:2) oraz odbył kilka jednostek treningowych z drużyną. Nie jest wykluczone, że dostanie też szansę od trenera Marcina Brosza w środowym meczu kontrolnym z FK Cukaricki.

W trakcie zimowej przerwy Górnik pozyskał trzech zawodników. Byli to pomocnicy Mateusz Matras i Walerian Gwilia oraz bramkarz Martin Chudy. Wiosną Górnik walczyć będzie o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Po rundzie jesiennej zabrzanie zajmują piętnaste miejsce w tabeli i do bezpiecznej lokaty tracą jeden punkt.