Ligue 1: zespół Rafała Kurzawy nie zatrzymał Paris Saint-Germain, Polak wszedł w końcówce meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Edinson Cavani
Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Edinson Cavani

Paris Saint-Germain z szesnastym zwycięstwem w obecnym sezonie Ligue 1. Paryżanie uporali się na wyjeździe z Amiens SC (3:0), którego zawodnikiem jest Rafał Kurzawa. Polak pojawił się na boisku w 85. minucie meczu.

Niepokonane dotychczas we francuskiej ekstraklasie PSG oczywiście było zdecydowanym faworytem starcia z walczącym o utrzymanie Amiens.

To było widać od początku rywalizacji, bo na boisku dzielili i rządzili podopieczni Thomasa Tuchela, którzy długo utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod bramką gospodarzy.

Defensywę Amiens SC nękali przede wszystkim Kylian Mbappe Lottin i Edinson Cavani, których celne strzały bronił mający sporo pracy Regis Gurtner. Paryżanie cierpliwie rozgrywali swoje akcje ofensywne, zaś podopieczni Christophe'a Pelissiera tylko przesuwali się za futbolówką. Ostatecznie pierwsza połowa konfrontacji zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron paryska ekipa wciąż nacierała na bramkę miejscowej drużyny i dopięła swego w 57. minucie. Wówczas rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką we własnej "16" przez zawodnika gospodarzy na gola zamienił Edinson Cavani.

Chwilę później piłkarzom Amiens SC grało się jeszcze trudnej, gdyż drugą żółtą kartkę za faul, a w konsekwencji czerwony kartonik otrzymał Khaled Adenon. Przyjezdni szybko wykorzystali grę w przewadze, a Gurtnera w sytuacji sam na sam po podaniu od Cavaniego pokonał Kylian Mbappe Lottin.

Przyjezdni grali na dużym luzie i w 79. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Julian Draxler wbiegł z piłką w pole karne rywala i wyłożył piłkę Marquinhosowi, zaś ten zdobył bramkę uderzeniem pod poprzeczkę. Jak się później okazało Brazylijczyk ustalił wynik tej konfrontacji.

Rafał Kurzawa wszedł na boisko pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry i nie zdążył się niczym wyróżnić.

Ligue 1, 20. kolejka:

Amiens SC - Paris Saint-Germain 0:3 (0:0) 0:1 - Edinson Cavani 57' (k.) 0:2 - Kylian Mbappe Lottin 70' 0:3 - Marquinhos 79'

Amiens SC: Regis Gurtner - Prince-Desir Gouano, Bakaye Dibassy, Khaled Adenon, Emil Krafth, Jordan Lefort - Alexis Blin (75' Mathieu Bodmer), Eddy Gnahore (75' Juan Otero), Thomas Monconduit - Stiven Mendoza (85' Rafał Kurzawa), Cheick Timite.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Thiago Silva, Marquinhos, Juan Bernat - Dani Alves, Marco Verratti (76' Layvin Kurzawa), Julian Draxler - Angel Di Maria (71' Moussa Diaby), Kylian Mbappe Lottin (80' Eric-Maxim Choupo-Moting), Edinson Cavani.

Żółte kartki: Alexis Blin, Khaled Adenon (Amiens SC).

Czerwona kartka: Khaled Adenon (Amiens SC) w 66. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Sędziował: Florent Batta.