Serie A: porażka Interu Mediolan przed powrotem do Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROBERTO BREGANI  / Na zdjęciu: Antonio Candreva
PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: Antonio Candreva

Inter Mediolan zawodzi. Przed pierwszym meczem w fazie grupowej Ligi Mistrzów poniósł porażkę 0:1 w Serie A z Parma Calcio 1913. Beniaminek strzelił bardzo efektownego gola.

Okres przed przerwą reprezentacyjną nie był udany dla Interu. Cztery punkty zdobyte w trzech kolejkach to mało satysfakcjonujący wynik dla klubu, który bywał typowany na najgroźniejszego konkurenta Juventusu w walce o mistrzostwo Włoch. Pojedynek z Parma Calcio 1913 był ostatnią szansą na pokazanie czegoś ciekawego przed powrotem do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Także ta szansa została zmarnowana.

Inter ponownie rozpoczął mecz bez swojego najlepszego snajpera Mauro Icardiego. Argentyńczyka próbował godnie zastąpić w ataku Keita Balde, który przed transferem z Lazio do AS Monaco grywał w Italii głównie na skrzydle. Senegalczyk zdobyć gola potrafi, ale jednak do skuteczności Argentyńczyka sporo mu brakuje.

Nerazzurri oddali w pierwszej połowie siedem strzałów celnych, ale gola nie zdobyli. Również beniaminek miał swoją szansę, żeby wyjść na prowadzenie. W 33. minucie Inter uratował Samir Handanović po uderzeniu z bliska Gervinho.

W przerwie Luciano Spalletti nie miał wyjścia i wprowadził na boisko do niedawna kontuzjowanego Icardiego. Większość piłek szybowała w kierunku króla strzelców Serie A, ale również Argentyńczyk miał problem z pokonaniem Luigiego Sepe. Lepsza okazała się zmiana trenera beniaminka. Delegowany z ławki rezerwowych Federico Dimarco huknął kapitalnie zza pola karnego na 1:0 w 79. minucie i wymierzył Interowi karę za nieskuteczność.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot

Inter Mediolan - Parma Calcio 1913 0:1 (0:0) 0:1 - Federico Dimarco 79'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio (71' Kwadwo Asamoah), Stefan de Vrij, Milan Skriniar, Dalbert Henrique - Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović - Antonio Candreva (59' Matteo Politano), Radja Nainggolan, Ivan Perisić - Keita Balde (46' Mauro Icardi)

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi (77' Francisco Sierralta), Bruno Alves, Riccardo Gagliolo, Massimo Gobbi (46' Federico Dimarco) - Antonino Barilla, Leo Stulac, Luca Rigoni - Gervinho, Roberto Inglese, Antonio Di Gaudio (63' Alessandro Deiola)

Żółte kartki: Brozović, D' Ambrosio (Inter) oraz Stulac, Dimarco (Parma)

Sędzia: Gianluca Manganello