Serie A: Napoli pewnie pokonało outsidera, drugi występ Pawła Wszołka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

SSC Napoli nie zaliczyło wpadki w wyjazdowym pojedynku z Hellasem Werona i po golach Lorenzo Insigne oraz Gonzalo Higuaina pokonało znacznie niżej notowanego przeciwnika.

W 11. serii gier Napoli tylko zremisowało na wyjeździe z Genoa CFC (0:0) i kibice obawiali się, że także w Weronie zgubi punkty. Azzurri długo kazali czekać swoim fanom na trafienia, ale wreszcie w 67. minucie Lorenzo Insigne oddał precyzyjny strzał z kilkunastu metrów po podaniu Marka Hamsika i Rafael skapitulował.

W 69. minucie trener gospodarzy posłał do boju Pawła Wszołka. Dla polskiego piłkarza był to dopiero drugi występ ligowy w barwach Hellasu, pierwszy miał miejsce w 6. kolejce - 35 minut przeciwko Lazio Rzym (1:2). Kilka chwil po wbiegnięciu Wszołka na murawę, akcję Hamsika i Insigne bezbłędnie sfinalizował Gonzalo Higuain.

Zespół z Werony zamyka tabelę, nie mając na koncie ani jednego zwycięstwa (6 remisów i 7 porażek), natomiast Azzurri chwilowo zostali liderami z dorobkiem 28 punktów. W następnej kolejce ekipę Maurizio Sarriego czeka domowy pojedynek z Interem Mediolan.

Hellas Werona - SSC Napoli 0:2 (0:0) 0:1 - Insigne 67' 0:2 - Higuain 73'

Hellas: Rafael - Pisano, Moras, Bianchetti, Albertazzi (47' Helander)- Greco, Checchin (69' Wszołek), Hallfredsson - Janković (73' Toni), Pazzini, Gomez.

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Chiriches, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamsik (78' Lopez) - Callejon (66' El Kaddouri), Higuain, Insigne (88' Maggio).