Turcja: Świetna asysta Ludovika Obraniaka w meczu z Fenerbahce Stambuł

TVN Agency / Na zdjęciu: Ludovic Obraniak

Ludovic Obraniak błysnął w spotkaniu pucharowym z Fenerbahce Stambuł, ale jego zespół wysoko przegrał z tureckim potentatem i odpadł z rozgrywek w 1/8 finału.

Ludovic Obraniak nie ma łatwego początku w zespole z miasta Rize. Środowy występ był jego czwartym w nowych barwach, a trzecim z drużyną ze ścisłej czołówki ligi tureckiej. Po porażkach 0:2 z Galatasaray Stambuł oraz 1:2 z Besiktasem Stambuł podopieczni Hikmeta Karamana nie sprostali Fenerbahce, czyli aktualnemu mistrzowi kraju (ponadto pokonali 2:0 Genclerbirligi Ankara, a jednego z goli zdobył Obraniak).
[ad=rectangle]
"Ludo" wystąpił w środę w pełnym wymiarze czasowym, a w 61. minucie asystował przy trafieniu Orhana Ovacikli. Nie była to zwykła asysta - były reprezentant Polski kapitalnym podaniem zewnętrzną częścią stopy zupełnie zaskoczył formację obronną Fenerbahce i stworzył stuprocentową okazję koledze z zespołu, której ten nie zmarnował.

Caykur zdołał wyrównać i mógł liczyć na dogrywkę, ale końcówka należała do doświadczonej drużyny znad Bosforu, która wystąpiła w składzie z takimi gwiazdami jak Moussa Sow, Raul Meireles, Bruno Alves, Emmanuel Emenike czy Pierre Webo. Rizespor odpadł z Pucharu Turcji, ale w tym sezonie rozegra jeszcze 15 pojedynków ligowych. Najbliższy z Mersin Idman Yurdu SK odbędzie się 15 lutego.

Caykur Rizespor - Fenerbahce Stambuł 1:4 (0:1)
0:1 - Kadlec 24'
1:1 - Ovacikli 61'
1:2 - Irtegun 68'
1:3 - Topal 86'