Wisła liderem co najmniej do niedzieli - relacja z meczu Wisła Płock - Drutex-Bytovia Bytów

Wisła Płock pokonała na własnym stadionie Drutex-Bytovię Bytów 2:1. W spotkaniu Nafciarze objęli prowadzenie, ale beniaminek doprowadził do remisu. W końcówce Wisła zdobyła zwycięskiego gola.

Ukoronowaniem dobrej postawy Wisły w rundzie jesiennej miały być punkty zdobyte w ostatnich dwóch meczach w 2014 roku z Bytovią oraz za tydzień w Siedlcach z Pogonią. Część planu Nafciarze zrealizowali, ale w pojedynku z beniaminkiem łatwo nie było.

Już pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy zakończyła się golem. W 13. minucie Jacek Góralski dograł w polu karnym do Krzysztofa Janusa,a ten  umieścił piłkę w siatce. Zdobyty gol dodał animuszu Wiśle. Gospodarze atakowali, ale... dość niespodziewanie do remisu doprowadziła Bytovia. W 25. minucie gola zdobył Marko Bajić.
[ad=rectangle]
Stracona bramka na tyle zaskoczyła płocczan, że ci niemal do końca pierwszej połowy nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Oszmańca. Godnym odnotowania był jedynie strzał Pawła Magdonia w 38. minucie.

Po zmianie stron zdecydowanej zaatakowała Wisła. W 52. minucie tuż obok słupka uderzył Fabian Hiszpański. Goście po przerwie nastawili się na obronę remisu i niewiele brakowało, aby cel zrealizowali.

Do szczęścia zabrakło niewiele ponad kwadrans. W 72. minucie sam na sam znalazł się Hiszpański, który pewnym strzałem zdobył zwycięskiego gola dla Wisły. Strata bramki sprawiła, że do ataku ruszyli goście.

W końcówce pod bramką płocczan kilka razy zakotłowało się. W 89. minucie Seweryn Kiełpin obronił strzał głową z ok. ośmiu metrów Daniela Gołębiewskiego, a w doliczonym czasie strzał rozpaczy Kacpera Łazaja minął bramkę gospodarzy.

Wisła Płock - Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (1:1)
1:0 - Janus 13'
1:1 - Bajić 25'
2:1 - Hiszpański 72'