Stomil rządzi na Warmii i Mazurach - wyniki 22. kolejki gr. wschodniej II ligi

W ramach 22. kolejki grupy wschodniej II ligi rozegrano sześć spotkań. Najciekawiej zapowiadającym się meczem było derbowe starcie pomiędzy Stomilem Olsztyn a Jeziorakiem Iława. Na Warmii i Mazurach rządzą obecnie olsztynianie.

Swoich fanów znów zawiódł Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyna, która w zeszłym sezonie walczyła o awans na zaplecze ekstraklasy przegrała już drugi mecz w tym roku. Tym razem biało-zieloni musieli uznać wyższość Pogoni Siedlce. Gospodarzom nie pomógł nawet fakt, że grali z przewagą jednego gracza już od... 1. minuty spotkania po czerwonej kartce dla bramkarza Jacka Kozaczyńskiego. Jakby tego było mało, Świt pogrążył jego były zawodnik - Adam Czerkas.

Awans w tym sezonie marzy się kibicom Motoru Lublin. Lublinianie muszą regularnie punktować, aby odrabiać straty do prowadzącej dwójki. W sobotę zawiedli i wracali z Suwałk bez żadnego punktu. Prowadzili nawet od 52. minuty, ale w ciągu ostatnich dwunastu minut spotkania stracili dwie bramki i to gospodarze mogli dopisać na swoje konto trzy punkty po końcowym gwizdku sędziego.

Punkty straciła Puszcza Niepołomice, zespół, który swoją grą sprawia jedną z większych niespodzianek w lidze. Piłkarze spod Krakowa bezbramkowo zremisowali w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem.

Rzut karny w końcówce spotkania dał zwycięstwo piłkarzom Znicza Pruszków. W rozgrywanym w Boguchwale mecz w pokonanym polu pozostawili Stal Rzeszów, a gola na wagę trzech punktów zdobył Przemysław Sztybrych.

Derby Warmii i Mazur wiosną padły łupem Stomilu Olsztyn. Olsztynianie pokonali rywala z Iławy 1:0. Bramka dla gospodarzy padła na dziesięć minut przed końcem, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Suchocki.

Ligowej stawce nadal pewnie przewodzi jednak Okocimski KS Brzesko. Lider rozgrywek poradził sobie z Resovią. Będący na fali po ostatnim, wysokim zwycięstwie z Pelikanem Łowicz, rzeszowianie tym razem przegrali 0:2.