ŁKS postrzelał w meczu Betclic I ligi

Instagram / ŁKS Łódź / Piłkarze ŁKS-u Łódź w rundzie jesiennej w 2024 roku

ŁKS zwyciężył 4:2 na stadionie Stali Rzeszów i pozostaje wysoko w tabeli Betclic I ligi. Po komplet punktów sięgnęła w sobotę również Miedź Legnica.

Łodzianie wybrali się na Podkarpacie, a ich przeciwnikiem była Stal Rzeszów. Przed rozpoczęciem meczu gospodarze mieli o punkt więcej w tabeli, ale po 90 minutach kolejność w tabeli zmieniła się. To dlatego, że ŁKS zwyciężył 4:2, a najskuteczniejszym jego zawodnikiem był Stefan Feiertag. Napastnik otworzył wynik w 29. minucie i ustalił go w 86. minucie. Pozostałe gole dla łódzkiego zespołu zdobyli Kamil Dankowski oraz Antoni Młynarczyk.

W sobotę Arka poniosła porażkę. W efekcie nie ona, a Miedź Legnica może aktualnie pochwalić się najdłuższą serią wygranych w lidze. W sobotę pokonała trzeciego przeciwnika z rzędu. Mecz z Odrą Opole zakończył się wynikiem 2:0 po strzałach Bartosza Kwietnia i Damiana Michalika. Odra nie potrafiła przeprowadzić ani jednego skutecznego ataku.

Na zakończenie pierwszoligowego dnia rozpoczęli swój mecz piłkarze Pogoń Siedlce i Górnika Łęczna. Pojedynek rozkręcał się powoli - długo nie było w nim ani gola, ani choćby kartki. Do otwarcia wyniku potrzebne było wejście zmiennika. Fryderyk Janaszek dał prowadzenie Górnikowi krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Do remisu 1:1 doprowadził Karol Podliński, który strzelił gola byłemu klubowi z rzutu karnego w doliczonym czasie. Skończyło się podziałem punktów.