Demolka w meczu Serie A. Zatrzymali się po szóstym golu

PAP/EPA / Abbondanza Scuro Lezzi / Mecz Serie A: US Lecce - ACF Fiorentina

ACF Fiorentina nie miała litości dla US Lecce i zdemolowała bezradnego przeciwnika 6:0. Także Atalanta poradziła sobie w roli faworyta i pokonała 2:0 Venezia FC.

Dwaj włoscy pucharowicze rozpoczęli w niedzielę o godzinie 15 mecze na wyjazdach. ACF Fiorentina wybrała się na południe kraju do Lecce. Na Stadio Via del Mare czekała drużyna Filipa Marchwińskiego, która otwierała strefę spadkową po jednym zwycięstwie, dwóch remisach i czterech porażkach sprzed przerwy reprezentacyjnej. Fiorentina także rozpoczęła sezon ospale, ale rozpędziła się i miała już za sobą zwycięstwa z Lazio czy AC Milanem.

W niedzielę Viola potwierdziła rosnącą formę i zdemolowała przeciwnika 6:0. Po dwa gole zdobyli Danilo Cataldi i Andrea Colpani, a w demolkę włączyli się w drugiej połowie Lukas Beltran i Fabiano Parisi. Lecce nie utrudniało zadania. Wręcz przeciwnie, od 44. minuty grało w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Antonino Gallo. Filip Marchwiński był poza kadrą pokonanego zespołu.

Przeciwnik Atalanty BC był w jeszcze gorszym położeniu niż rywal Fiorentiny. Drużyna Gian Piero Gasperiniego wybrała się do Wenecji, a beniaminek z miasta gondoli jest na ostatnim miejscu w tabeli. Venezia FC zdobyła cztery punkty w siedmiu meczach przed przerwą reprezentacyjną. Atalanta grała nierówno, co jest jej znakiem rozpoznawczym na początku sezonów, w których łączy obowiązki ligowe z pucharowymi.

Także Atalanta stanęła na wysokości zadania i zwyciężyła w roli faworyta. Co prawda nie postrzelała równie często jak Fiorentina, ale już od 7. minuty była na prowadzeniu i mogła pilnować sytuacji. Za otwarcie wyniku odpowiadał Mario Pasalić, a za ustalenie na 2:0 w 47. minucie Mateo Retegui. Gospodarze nie zdołali odpowiedzieć ani jednym skutecznym atakiem.