Rozważny Ruch Chorzów wypunktował Stal Rzeszów

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Miłosz Kozak
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Miłosz Kozak

Udanie dla Ruchu Chorzów zakończyła się 13. kolejka Betclic 1. ligi. Niebiescy pokonali w Rzeszowie Stal 2:0 i odrobili część strat do czołowej szóstki.

Ruch Chorzów wygrał drugie spotkanie z rzędu. Niebiescy grali w Rzeszowie ze Stalą, którą w poprzednich sezonach w czterech meczach pokonali trzy razy. Przed bezpośrednim starciem wyżej plasowali się gospodarze.

Goście mieli duży problem, kartkowa dyskwalifikacja wyeliminowała z występu Daniela Szczepana i Mateusza Szwocha. Dawid Szulczek dokonał kilku zmian i efekty tego przyszły już w 4. minucie.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Sadloka Soma Novothny z bliska wpakował piłkę do bramki. Było to pierwsze ligowe trafienie Węgra od 1. kolejki, kiedy zdobył gola w Opolu z Odrą.

Stal starała się odpowiedzieć. Rzeszowianie, do czego zdążyli przyzwyczaić w poprzednich meczach, grali z dużym polotem, kreowali sporo zamieszania w polu karnym gości. Swoich kilku okazji nie byli w stanie wykorzystać. Z bardzo dobrej strony pokazywał się Martin Turk, który w końcu stał się mocnym punktem drużyny.

W 25. minucie Ruch podwyższył wynik. Prawą stroną rywalom uciekł Miłosz Kozak i dograł na czternasty metr. Młodzieżowiec Bartłomiej Barański płaskim strzałem pokonał Krzysztofa Bąkowskiego, który zdołał jedynie trącić piłkę.

Chorzowianie dwubramkowe prowadzenie dowieźli do przerwy. Po zmianie stron Stal szukała kontaktowego trafienia, ale gospodarzom brakowało spokoju w polu karnym Niebieskich.

Ruch grał rozważnie, pozwolił wyszaleć się rywalowi, sam czekał na swój kolejny moment, ostatecznie się go nie doczekał. Niebiescy wygrali 2:0 i zmniejszyli straty do miejsc barażowych do dwóch punktów.

Stal Rzeszów - Ruch Chorzów 0:2 (0:2)
0:1 - Soma Novothny 4'
0:2 - Bartłomiej Barański 25'

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski - Patryk Warczak, Marcin Kaczor (64' Kamil Kościelny), Michał Synoś, Paweł Oleksy (46' Milan Simcak) - Szymon Łyczko (46' Benedykt Piotrowski), Sebastien Thill, Karol Łysiak, Szymon Kądziołka (64' Cesar Pena), Krystian Wachowiak (71' Tomasz Bała) - Andreja Prokić.

Ruch Chorzów: Martin Turk - Martin Konczkowski, Andrej Lukić, Szymon Szymański, Maciej Sadlok (79' Łukasz Góra) - Miłosz Kozak (66' Nono), Denis Ventura, Mohamed Mezghrani (87' Wojciech Łaski), Bartłomiej Barański (66' Jakub Myszor), Filip Borowski (66' Szymon Karasiński) - Soma Novothny.

Żółte kartki: Kaczor, Oleksy (Stal) oraz Ventura, Szymański, Lukić, Nono (Ruch).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: 5137.