Polska - Armenia: gol za golem. Skończyło się pogromem 8:0

Getty Images / Piaras Ó Mídheach - Sportsfile/UEFA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski U-17

Reprezentacja Polski do lat 17 kapitalnie rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy. Nasza kadra rozgromiła Armenię aż 8:0.

Ten etap kwalifikacji odbywa się w Słowenii i biorą w nim udział cztery drużyny. Rywalami Biało-Czerwonych są: Gruzja, Słowenia oraz Armenia. Ostatni z tych zespołów był przeciwnikiem reprezentacji Polski U-17 w środowym meczu.

Dominacja podopiecznych Dariusza Gęsiora nie podlegała żadnej dyskusji. Już do przerwy została udokumentowana sześcioma bramkami. Na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Oliwier Siniawski, dwa razy do siatki trafił Filip Karmelita, a jednego gola strzelił Jakub Falkiewicz.

W drugiej połowie nie było już potrzeby forsowania tempa, ale Polacy dołożyli jeszcze dwa trafienia. Ormiańskiego bramkarza pokonali Filip Skorb oraz Karol Delikat.

W innym spotkaniu naszej grupy Słoweńcy odnieśli zwycięstwo 2:1. Biało-Czerwoni kolejny mecz rozegrają 12 października z Gruzją, a trzy dni później zmierzą się z gospodarzami turnieju eliminacyjnego.

Mistrzostwa Europy do lat 17 zostaną rozegrane w przyszłym roku w Albanii.

Polska - Armenia 8:0 (6:0)
1:0 - Filip Karmelita 11'
2:0 - Oliwier Siniawski 18'
3:0 - Oliwier Siniawski 30'
4:0 - Oliwier Siniawski 37'
5:0 - Jakub Falkiewicz 39'
6:0 - Filip Karmelita 41'
7:0 - Filip Skorb 70'