Kuriozum. Tylko zobacz, jakiego gola "podarowali" Rosjanom

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Match TV / Bramka samobójcza Wietnamczyków
Twitter / Match TV / Bramka samobójcza Wietnamczyków

Rosjanie chcą "pozostać w grze" i mają za sobą kolejny mecz towarzyski. Tym razem z Wietnamem, ale ich przeciwnik nie stanowił dla nich większego wyzwania. Wystarczy spojrzeć na tę sytuację z drugiej połowy.

Ze względu na agresję zbrojną na Ukrainę, Rosja została wykluczona ze wszystkich rozgrywek piłkarskich. Przez wszczętą wojnę Sborną ominęły wielkie imprezy, takie jak chociażby MŚ 2022 czy też Euro 2024.

Jedyne, co im pozostaje w obecnej sytuacji to jedynie mecze towarzyskie. Oczywiście sparingpartnerzy nie są wielkiej klasy, gdyż poważne europejskie ekipy nie chcą grać z zespołem z kraju agresora.

Tym sposobem Rosja niedawno sparowała z Wietnamem i wygrała w czwartek 3:0 (---> RELACJA). Siłę rywala obrazuje sytuacja z drugiej połowy, kiedy to przy klasycznym wycofaniu piłki do bramkarza padł samobój.

Piłkę do siatki skierował Van Thanh Vu. Bramkarz był na to przygotowany i prawdopodobnie szykował się do dalekiego wybicia piłki, tyle że... się z nią pechowo minął. Wideo można zobaczyć poniżej. Kolejnym przeciwnikiem Rosji będzie Tajlandia (7 września).