Klub Krzysztofa Piątka sprawił niespodziankę w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: piłkarze US Salernitana
PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: piłkarze US Salernitana

Reprezentant Polski zakończył mecz bez gola, ale dużym pocieszeniem był wynik pojedynku. Salernitana zwyciężyła 3:1 z Lazio, które we wcześniejszych kolejkach w ogóle nie traciło bramek.

Lazio wygrało dwa poprzednie mecze z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami, a z zaprzyjaźnioną w przeszłości Salernitaną grało na Stadio Olimpico. Nie zanosiło się na problemy. Tym bardziej, że po pierwszej połowie rzymianie byli na prowadzeniu 1:0.

Mattia Zaccagni stara się brać na siebie odpowiedzialność za strzelanie goli pod nieobecność kontuzjowanego Ciro Immobile i pokonał Luigiego Sepe w sytuacji sam na sam po podaniu prostopadłym Luisa Alberto.

Po przerwie Salernitana przystąpiła do ataku i odwróciła wynik na 3:1. Przez solidną we wcześniejszych meczach obronę Lazio przedarł się Antonio Candreva. Doświadczony Włoch przerzucił piłkę ponad Ivanem Provedelem do siatki eleganckim lobem po podaniu Pasquala Mazzocchiego.

Krzysztof Piątek był na boisku przez 83 minuty, ale nie udało mu się strzelić gola na Stadio Olimpico dla trzeciego klubu w karierze. Wygraną 3:1 zapewnili Salernitanie inni piłkarze. Federico Fazio huknął potężnie w zamieszaniu po dośrodkowaniu Domagoja Bradaricia. Ten sam zawodnik asystował również przy trafieniu na 3:1 Boulaye'a Dii.

Lazio - US Salernitana 1919 1:3 (1:0) 1:0 - Mattia Zaccagni 42' 1:1 - Antonio Candreva 52' 1:2 - Federico Fazio 69' 1:3 - Boulaye Dia 77'

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari, Nicolo Casale, Alessio Romagnoli, Adam Marusić (88' Elseid Hysaj) - Matias Vecino, Danilo Cataldi (81' Toma Basić), Luis Alberto (65' Sergej Milinković-Savić) - Felipe Anderson, Pedro Rodriguez (81' Matteo Cancellieri), Mattia Zaccagni

Salernitana: Luigi Sepe - Norbert Gyomber (12' Dylan Bronn), Flavius Daniliuc, Federico Fazio - Antonio Candreva, Lassana Coulibaly (83' Emil Bohinen), Ivan Radovanović, Domagoj Bradarić (83' Tonny Vilhena), Pasquale Mazzocchi - Krzysztof Piątek (83' Erik Botheim), Federico Bonazzoli (65' Boulaye Dia)

Żółte kartki: Milinković-Savić, Marusić, Cancellieri (Lazio) oraz Coulibaly, Sepe, Dia (Salernitana)

20 Sampdoria Genua 383102524:7119

Czytaj także: Inter Mediolan postrzelał klubowi Polaka. Nerazzurri gonią najlepszych w Serie A Czytaj także: Młodzi ratowali Juventus. Trudny mecz dla Arkadiusza Milika