Kolejny horror w Gdyni, tym razem z happy endem dla Asseco

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Krzysztof Szubarga
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Krzysztof Szubarga

Mecz PLK w Gdyni równa się emocje przez pełne 40 minut. Tym razem po końcowej syrenie gracze Asseco mogli jednak cieszyć się z triumfu - pokonali Polpharmę Starogard Gdański 86:81.

Seria minimalnych porażek dobiegła końca. Asseco Gdynia w końcu przełamało się we własnej hali i ograło rewelacyjną dotychczas Polpharmę. Dla podopiecznych Miliji Bogicevicia była to dopiero trzecia porażka w sezonie.

Farmaceuci zaczęli bardzo dobrze, a defensywa Asseco nie była w stanie znaleźć recepty na Milana Milovanovicia, który już po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 10 punktów.

Gospodarze przyspieszyli w drugiej ćwiartce. Efektownie zaczął Jakub Garbacz, bardzo dobrze grał Dariusz Wyka i gdynianie w 100 sekund zdobyli 10 punktów, doprowadzając do remisu. Później Asseco nawet prowadziło, ale ostatecznie na przerwę w lepszych nastrojach schodzili gracze Polpharmy.

Po zmianie stron ekipa Przemysława Frasunkiewicza znowu musiała gonić. Farmaceuci trafiali z dystansu i odskoczyli na 9 "oczek". Charakterne chłopaki z Gdyni straty odrobili w 4 minuty, a po wsadzie Marcela Ponitki byli już na prowadzeniu.

W decydującej części sprawy w swoje ręce wziął Krzysztof Szubarga. Rozpoczął od trójki, a na pół minuty przed końcem poprawił kolejną. Asseco prowadziło 80:71 i wydawało się, że nic nie może się już wydarzyć. Goście zdołali jednak "zejść" na dwa "oczka", ale w końcówce na linii rzutów wolnych nie zadrżały ręce Garbacza i Szubargi.

"Szubi" 13 ze swoich 26 punktów zdobył w czwartej kwarcie. Miał też 7 zbiórek, 6 asyst i 3 przechwyty. Swój niemały wkład w sukces miał również Wyka, autor 17 "oczek" i 6 zbiórek.

Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 86:81 (16:23, 21:16, 23:22, 26:20)

Asseco: Krzysztof Szubarga 26, Dariusz Wyka 17, Przemysław Żołnierewicz 13, Jakub Garbacz 9, Filip Put 8, Mikołaj Witliński 5, Marcel Ponitka 4, Piotr Szczotka 4, Bartosz Jankowski 0.

Polpharma: Joe Thomasson 18, Milan Milovanović 17, Przemysław Szymański 14, Marcin Flieger 11, Ameen Tanksley 8, Andrija Bojić 6, Jakub Schenk 5, Thomas Davis 2, Piotr Dąbrowski 0, Daniel Gołębiowski 0.