Twarde Pierniki coraz silniejsze. Miasto Szkła bez szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Polski Cukier Toruń wygrał drugi mecz w PLK

Wicemistrzowie Polski z Torunia coraz silniejsi. Już w (prawie) pełnym składzie Twarde Pierniki pokonały Miasto Szkła Krosno 92:75 w środowym meczu 3. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Parę dni temu wrócił do gry Cheikh Mbodj, teraz w grze jest także Aaron Cel. Polski Cukier Toruń niemalże w pełnym składzie (brak Diduszki) pokazał swoją moc, wyraźnie pokonując Miasto Szkła Krosno 92:75. Gospodarze wygraną zawdzięczają świetnej pierwszej połowie, w której trafili osiem z dziewięciu rzutów za trzy punkty!

Zresztą tercet Gruszecki-Cosey-Wiśniewski trafił aż 11 trójek i to ten element pozwolił gospodarzom szybko wypracować znaczącą przewagę nad krośnianami. Już do przerwy Twarde Pierniki zdobyły 49 punktów i miały 14 oczek więcej od rywala. Goście próbowali dotrzymać kroku przeciwnikom, ale nie mieli tylu argumentów.

Świetnie za trzy trafiał Lejasmeiers (6/9), pod koszem dużo piłek dostawał Pinkston - obaj zdobyli 39 punktów dla Miasta Szkła. Brakowało jednak wsparcia drugiej linii - zawiódł Wallace, problemy z faulami miał Sroka i Hajrić. Kilka zrywów to za mało, aby tego dnia pokonać dobrze dysponowany zespół z Torunia.

Karol Gruszecki zapisał na swoje konto 19 punktów, miał cztery zbiórki i tyle samo asyst. Glenn Cosey dołożył 17 oczek, sześć asyst i pięć zbiórek. Kolejne 11 asyst dołożył duet Wiśniewski-Śnieg. Cel w debiucie w nowym klubie zdobył siedem punktów i miał pięć zbiórek, na parkiecie spędzając 14 minut. Jeśli reprezentant Polski wróci do wysokiej dyspozycji, a Mbodj nie będzie łapał tylu fauli, Twarde Pierniki będą groźne dla każdego w PLK.

Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 92:75 (19:17, 30:18, 19:22, 24:18)

Polski Cukier: Karol Gruszecki 19, Łukasz Wiśniewski 17, Glenn Cosey 17, Krzysztof Sulima 15, Aleksander Perka 8, Aaron Cel 7, Tomasz Śnieg 7, Cheikh Mbodj 2, Paweł Krefft 0.

Miasto Szkła: Davis Lejasmeiers 20, Jayvaughn Pinkston 19, Jakov Mustapić 12, Krzysztof Jakóbczyk 7, Marcin Sroka 6, Anton Gaddefors 5, Devante Wallace 4, Seid Hajrić 2, Grzegorz Grochowski 0.