Nie skakali, ale konkurs rozegrali. Szczepan Kupczak w czołowej "30" w Lahti

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sławomir Bromborszcz / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
WP SportoweFakty / Sławomir Bromborszcz / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak

Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Na drugim stopniu podium stanął lider klasyfikacji generalnej - Eric Frenzel. Trzeci był Akito Watabe.

Z powodu silnego wiatru nie przeprowadzono niedzielnej serii skoków narciarskich. W tej sytuacji - zgodnie z regulaminem - zawodnicy do liczącego 10 kilometrów biegu przystąpili na podstawie wyników osiągniętych w piątkowej rundzie prowizorycznej. W niej najlepiej spisał się Jarl Magnus Riiber. Norweg z powodu kontuzji nie uczestniczył jednak w niedzielnej rywalizacji. Pierwszy na trasę wyruszył więc Akito Watabe. 30 sekund po nim wystartował Eric Frenzel. Siódmy po serii prowizorycznej był Szczepan Kupczak. Pod nieobecność Riibera, Polak rozpoczął bieg jako szósty.

Na starcie nie stanęło aż 15 zawodników z grona zgłoszonych do rywalizacji. W gronie nieobecnych znalazł się Adam Cieślar. Kupczak pozostał w czołowej trzydziestce. Ukończył bieg jako 29. i zdobył dwa punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po raz drugi został sklasyfikowany w TOP30 indywidualnych zawodów tej rangi. 5 grudnia 2015 roku zajął 20. miejsce w Lillehammer.

Fabian Riessle objął prowadzenie 1,5 kilometra przed metą i po raz trzeci wygrał indywidualny konkurs PŚ. Kolejne zawody zaplanowano na wtorek 23 lutego w Kuopio.