NHL: Zwycięstwo drużyny Wolskiego, porażka Devils

Colorado Avalanche przed własną publicznością po spotkaniu, w którym największą rolę odegrała defensywa, pokonało ekipę Nashville Predators. Wojtek Wolski niczym szczególnym tym razem się nie wyróżnił. Porażkę zanotowali z kolei hokeiści New Jersey Devils, którzy we własnej hali ulegli Montreal Canadiens.

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli hokeiści Montreal Canadiens, którzy na wyjeździe pokonali ekipę New Jersey Devils. Nie ulega wątpliwości, że bohaterem tego dnia był słowacki golkiper Canadiens - Jasoslav Halak, który zapisał na swoje konto aż 31 skutecznych interwencji. Tylko jeden raz w całym meczu dał się pokonać. - To wspaniałe uczucie zwyciężyć i zdobyć dwa punkty - mówił po meczu uradowany Halak. Słowak najwięcej pracy miał w trzeciej tercji. Wówczas wybronił 14 strzałów. W pierwszej odsłonie pokonał go tylko Zach Parise.

Świetny występ zaliczył także Mathieu Darche, który zdobył dla swojego teamu po jednej bramce oraz asyście. - Musimy zacząć strzelać więcej goli - skomentował spotkanie kapitan Devils - Jamie Langenbrunner.

W Pepsi Center naprzeciwko siebie stanęły ekipy Colorado Avalanche i Nashville Predators. Obie drużyny miały tego dnia spore problemy ze skutecznością. Więcej powodów do radości mieli jednak hokeiści Avalanche, którzy dzięki trafieniom debiutanta - Matta Duchene oraz Brandona Yipa zwyciężyli rywali 2:1. - Oni grali naprawdę znakomicie w obronie. Na szczęście udało nam się znaleźć sposób, by strzelić więcej bramek niż oni - powiedział Duchene.

Z kolei szkoleniowiec drużyny z Colorado - Joe Sacco, przyznał, że najważniejsze jest dla niego zwycięstwo, a nie styl. - Wiedzieliśmy, że będą grali twardo. Nie sądzę, by był to nasz najlepszy mecz. Po prostu znaleźliśmy sposób, żeby wygrać - podsumował Sacco.

Ponad 19 minut na lodowisku spędził Wojtek Wolski, który jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił. Oddał łącznie 3 strzały. Dość wyraźnie zapisał się tylko w statystykach kar. Na ławce za przewinienia spędził 7 minut.

Anaheim 23 21 7 144 161 53

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych za jeden punkt, bramki i punkty.