Kolejne straty mistrza Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice

W poniedziałek dokończono 17. kolejkę Fogo Futsal Ekstraklasy. W ostatnim meczu mistrz Polski Piast Gliwice podzielił się punktami z GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Osiem bramek padło w meczu kończącym 17. kolejkę Fogo Futsal Ekstraklasy. W Gliwicach kolejne punkty stracił mistrz Polski.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w WP Pilot!

Piast podejmował drużynę z Leszna, która walczy o 4. miejsce w lidze, co w play-off może mieć znaczenie.

Do przerwy goście prowadzili. Wprawdzie wynik otworzyli gliwiczanie, ale GI Malepszy Arth Soft zdobył dwie bramki. Po zmianie stron gospodarze zdobyli trzy bramki i wydawało się, że wygrają mecz. Przyjezdni walczyli do końca. Szybko złapali kontakt, a w 38. minucie wykorzystali przedłużony rzut karny.

Po kolejnej stracie dwóch punktów Piast ma już tylko matematyczne szanse na zakończenie sezonu zasadniczego na 1. miejscu. Z kolei drużyna z Leszna awansowała na 4. pozycję.

Piast Gliwice - GI Malepszy Arth Soft Leszno 4:4 (1:2) Lazzaretti 11', Lintula 27', Cadini 31', Mrowiec 36' - Gomes 13', Firańczyk 20', Kąkol 36', Świtoń 38'

Następna kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy rozgrywana będzie już w środę i czwartek. Mecze ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.