Euro 2016. Trwa fatalna seria Anglików na ME

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / OLIVER WEIKEN
PAP/EPA / OLIVER WEIKEN

Reprezentacja Anglii nie wygrała żadnego ze swoich dziewięciu meczów otwarcia mistrzostw Europy. W sobotnim spotkaniu grupy B Euro 2016 Anglicy zaledwie zremisowali z Rosją 1:1 (0:0).

Piłkarze Roya Hodgsona przeważali w sobotnim starciu z Rosją, ale na bramkę trzeba było czekać aż do 73 minuty. Eric Dier popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego. Wydawało się, że ten strzał zapewni trzy punkty, ale w doliczonym czasie gola wyrównującego zdobył Wasilij Bieriezucki.

Remis ekipy "Trzech Lwów" ma dodatkowy podtekst. Anglikom mecze otwarcia mistrzostw Europy zupełnie nie wychodzą. We wcześniejszych ośmiu próbach zawodnicy tej reprezentacji cztery razy remisowali i czterokrotnie przegrywali.

Dość powiedzieć, że jak na razie jedynym brytyjskim zespołem, który wygrał swój pierwszy mecz mistrzostw Starego Kontynentu, są Walijczycy, którzy kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu Anglia - Rosja pokonali Słowaków (2:1).