ELEAGUE Major Boston 2018: łatwy mecz FaZe i awans do wielkiego finału

Zdjęcie okładkowe artykułu: ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Olof
ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Olof

Poznaliśmy pierwszego finalistę ELEAGUE Major Boston 2018. FaZe bez większych problemów poradziło sobie z drużyną Natus Vincere, wygrywając w półfinale prestiżowego turnieju w Counter Strike: Global Offensive.

Jedynie pierwsza połowa mapy Inferno była bardzo wyrównana i mogło się wydawać, że o wygranej będą decydować rozgrywki. FaZe po zmianie połów udowodniło jednak swoją formę, szybko zdobywając osiem "oczek", zwyciężając ostatecznie pierwszą mapę 16:9.

Znacznie lepiej europejski zespół poradził sobie na drugiej mapie - Mirage. FaZe od samego początku wypracowało sobie przewagę, którą z kolejnymi minutami powiększali. Natus Vincere w żaden sposób nie udało się dogonić świetnie grających faworytów tego spotkania. Po 23 rozegranych rundach reprezentanci FaZe mogli cieszyć się z awansu do finału, zwyciężając 16:7.

Świetne spotkanie rozegrał gracz z Bośni i Hercegowiny, Nikola "NiKo" Kovać, który odnotował aż 43 zabójstwa w całym meczu.

FaZe dzięki wygranej awansowało na finału ELEAGUE Major Boston 2018, który odbędzie się 28 stycznia o godzinie 20:00.

Denis "electronic" Sharipov26-37-1162.358.3 proc.0.73

Transmisję z turnieju z polskim komentarzem można oglądać między innymi w telewizji na kanale Sportklub oraz na oficjalnym kanale Twitch. Informacje o dostępności kanału Sportklub w twojej sieci kablowej/platformie cyfrowej znajdziesz TUTAJ.