Daria Domraczewa najlepsza w sprincie w Oslo, Monika Hojnisz siódma

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Oslo. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz, która zajęła siódmą pozycję.

Daria Domraczewa była w sobotę poza zasięgiem rywalek. Białorusinka na strzelnicy nie popełniła żadnego błędu, a na trasie biegowej zaprezentowała wysoką formę. Jej przewaga nad drugą na mecie Laurą Dahlmeier wyniosła ponad 14 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Marie Dorin Habert. Francuzka zaliczyła jedno pudło, a do Domraczewej straciła niespełna 30 sekund. [ad=rectangle] Kolejny dobry występ w stolicy Norwegii zanotowała Monika Hojnisz. Polka w czwartkowym biegu indywidualnym była piąta, a w sobotnim sprincie finiszowała  z siódmym czasem. Hojnisz ponownie była bezbłędna na strzelnicy. Punkty Pucharu Świata zdobyła również Weronika Nowakowska-Ziemniak, która była dwudziesta, a jeden niecelny strzał kosztował ją miejsce w okolicach podium.

Dopiero na 24. miejscu sklasyfikowana została Kaisa Makarainen, która zaliczyła trzy karne rundy. W sprincie wystartowały również Krystyna Guzik (50. miejsce) i Karolina Pitoń. Zajęła ona dopiero 82. lokatę.