Znów było blisko. Polacy bez medalu MŚ

Facebook / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Joanna Jakieła

Polscy biathloniści zakończyli starty w mistrzostwach świata w letniej odmianie tego sportu bez medali. W niedzielę blisko tego byli Jakub Potoniec i Joanna Jakieła.

Po ostatnim dniu rywalizacji w mistrzostwach świata w biathlonie letnim Polacy mogą czuć niedosyt. Imprezę tę Biało-Czerwoni kończą co prawda bez medalu, ale z kilkoma miejscami w czołowej dziesiątce. I tych nie zabrakło także w niedzielnych startach.

Juniorzy w ostatnim dniu mistrzostw walczyli o medale w biegach pościgowych. Piąte miejsce wśród juniorów zajął Jakub Potoniec, któremu do brązu zabrakło dokładnie 8,5 sek. Polak zaliczył tylko dwa pudła na strzelnicy i awansował o 19 pozycji. Na 16. miejscu bieg zakończył Fabian Suchodolski, a Kacper Brzoska był 28. Startu nie ukończył Konrad Badacz.

Z kolei wśród juniorek najlepsza z Polek była Anna Nędza-Kubiniec, która zajęła 19. miejsce. Zuzanna Sadownik była 24., Barbara Skrobiszewska 25., a Emilia Zasadna 29. Po złote medale sięgnęli Ukrainiec Witalij Mandzyn i Bułgarka Valentina Dimitrova.

Seniorzy w niedzielę rywalizowali w biegach masowych. W nim z bardzo dobrej strony pokazała się Joanna Jakieła, która do mety dobiegła na 5. miejscu. Kamila Żuk była 12., Natalia Sidorowicz 17., a Anna Mąka 19. Wśród panów 20. był Wojciech Skorusa. Mistrzami świata zostali Estończyk Rene Zakha i Łotyszka Baiba Bendika.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw świata w biathlonie letnim najlepsza była Ukraina, która zdobyła 6 medali (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). Drugie miejsce zajęli Czesi (8 medali: 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe), a trzecie Bułgaria z trzema złotymi i jednym srebrnym medalem. Na podium stanęli także zawodnicy z Łotwy, Słowacji, Estonii, Finlandii, Norwegii, Belgii, Chorwacji, Francji oraz Szwecji.

W tej fazie przygotowań do sezonu wyniki Polaków mogą napawać optymizmem. Trzeba jednak pamiętać, że w mistrzostwach świata w biathlonie letnim nie wystartowały największe gwiazdy tej dyscypliny.